Bibilioteka

• ISBN: 83-213-4241-8
  • Liczba stron: 686
  • Wymiary: 240 x 300 mm

Książka pełni dwie ważne funkcje - to znakomita prezentacja najlepszych obrazów, jakie znajdują się w berlińskich muzeach, i omówienie sztuki europejskiej od czasów średniowiecza do pierwszej wojny światowej. Jest to dotychczas najbardziej wyczerpująca prezentacja zbiorów malarstwa zgromadzonych w stolicy Niemiec

• Wydawnictwo: Arkady , Czerwiec 2001
  • ISBN: 83-213-4183-7
  • Liczba stron: 688
  • Wymiary: 240 x 295 mm

Album z ekskluzywnej serii ARCYDZIEŁA MALARSTWA, przedstawia zbiory Musse d'Orsay. To stosunkowo niedawno powstałe muzeum na w swoich zbiorach prace z lat 1848-1914, ukazujące całość artystycznych zjawisk epoki, ich różnorodność tematyczną i formalną. Znajduje się tu najwspanialsza kolekcja dziewiętnastowiecznej sztuki francuskiej - obrazy Manet, Moneta, Renoira, Degasa, van Gogha, Bonnarda, także Cabanela i Moreau.

• Mina Gregori
  • Wydawnictwo: Arkady , Czerwiec 2003
  • ISBN: 83-213-4269-3
  • Liczba stron: 687
  • Wymiary: 240 x 295 mm

Siódmy tom z serii Arcydzieła malarstwa przedstawia jeden z najwspanialszych zbiorów malarstwa na świecie, będący wyrazem kolekcjonerskiej pasji Medyceuszy. Zbiory florenckie zawierają kompletny i unikatowy w świecie zespół malarstwa toskańskiego, prezentują też w wyczerpujący sposób inne szkoły malarstwa włoskiego, a także obcego. Album pokazuje również mniej znane florenckie kolekcje autoportretów i miniatur.

• Wydawnictwo: Arkady , Listopad 2001
  • ISBN: 83-213-4216-7
  • Liczba stron: 607
  • Wymiary: 245 x 305 mm

Galeria Narodowa w Londynie, założona została w 1824 roku. Powstała po to, by szerokiej publiczności dać możliwość studiowania i podziwiania arcydzieł malarstwa. Reprodukowane w tym albumie obrazy stanowią punkty zwrotne w dziejach malarstwa europejskiego od czasów średniowiecza do końca XIX wieku. Bogato ilustrowana (ponad 550 fotografii barwnych) Galeria Narodowa w Londynie. Arcydzieła malarstwa jest nieocenionym źródłem wiedzy dla badaczy i miłośników sztuki.

• Augusto Gentili , Giandomenico Romanelli , Philip Rylands , Giovanna Scire Nepi.
  • Wydawnictwo: Arkady , Grudzień 2003
  • ISBN: 83-213-4305-8
  • Liczba stron: 700
  • Wymiary: 245 x 305 mm
  • Tłumaczenie: Tamara Łozińska

Ósmy już tom z serii przedstawiającej zbiory malarstwa z najwspanialszych muzeów świata. W albumie poświęconym Wenecji, na ponad pięciuset ilustracjach autorzy zaprezentowali kolekcje zgromadzone w wielu weneckich siedzibach: od Pałacu Dożów po Museo Correr, od Gallerie dell Accademia po Scuola di San Rocco. Pokazano też dzieła pozostające w miejscach ich pierwotnego przeznaczenia - w weneckich kościołach czy oratoriach. Ciekawym uzupełnieniem jest przegląd dzieł malarstwa XX-wiecznego z weneckich kolekcji publicznych (Ca'Pesaro i Peggy Guggenheim). Książka prezentuje osiem wieków malarstwa, a także historię, obyczaje, kulturę - nie tylko Wenecji, ale i całej Europy.