14 lutego 2020

(Zapisz w kalendarzu)

W piątek 14 lutego 2020 roku o godz. 17:00 w  Dworze Karwacjanów w Gorlicach odbyła się doroczna gala "Mosty Starosty".

16 kwietnia 2019

(Zapisz w kalendarzu)

16 kwietna 2019 r. w Kasztelu w Szymbarku odbył się VIII finał konkursu „Pieśń o Ziemi Naszej- Ziemi Gorlickiej”.

29 marca 2019

(Zapisz w kalendarzu)

29 marca 2019 roku o godz. 18:00 w Kasztelu w Szymbarku odbyła się uroczystość wręczenia nagród Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego "PRO PUBLICO BONO".

15 lutego 2019

(Zapisz w kalendarzu)

Fotorelacja z uroczystości wręczenia dorocznych nagród Starosty Gorlickiego "MOSTY STAROSTY", która odbyła  się 15 lutego 2019 roku o godz. 18:00.{gallery}galerie/2019/02 luty/2019.02.15Dwor_ MOSTY_STAROSTY{/gallery}

19 października 2018

(Zapisz w kalendarzu)

“Pejzaż nad Ropą – Małopolski przemysł naftowy” to projekt Województwa Małopolskiego realizowany od roku 2017 przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Założono w nim oznakowanie elementami wizualnymi miejsc, w których znajdowały się największe zakłady przemysłu wydobycia i przerobu ropy naftowej. Instalacje te to umieszczone na fasadach budynków lub wolnostojące wielkoformatowe fotografie archiwalne z towarzyszącymi im makietami w skali 1:2 szybami naftowymi z okresu międzywojnia. Do prezentacji użyto fotografii z bogatego zbioru Narodowego Archiwum Cyfrowego, a także muzeów przemysłu naftowego. Częścią rozpoczynającą tę wizualną opowieść o historii przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej miały być ustawione na rondach dróg wojewódzkich “uwspółcześnione” formy przestrzenne nawiązujące do tradycyjnego kiwona. Niestety ten projekt ze względów formalnych nie został na razie zrealizowany.

20 czerwca 2018

(Zapisz w kalendarzu)

20 czerwca  (w środę)  o godz. 15.00, w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu, miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu.  Zabytkowa chałupa  z Bartnego zakupiona została w roku 2016 r.,  przez Zarząd WM z zamiarem przewiezienia jej do Łosia, i adaptacji na cele wystawienniczo-edukacyjne. Dom z Bartnego - wpisany do rejestru zabytków,  zbudowany został  w roku 1928 dla Stefana Dziamby, przez miejscowego cieślę Jana Felenczka.

19 czerwca 2018

(Zapisz w kalendarzu)

W dniu 19 czerwca 2018 roku w Dworze Karwacjanów w Gorlicach odbyło się "XX SPOTKANIE Z LAUREATAMI OLIMPIAD, TURNIEJÓW PRZEDMIOTOWYCH ORAZ WYRÓŻNIAJĄCYMI SIĘ SPORTOWCAMI''. Organizatorem jubileuszowej gali było Starostwo Powiatowe. Listy gratulacyjne dla najlepszych uczniów oraz ich rodziców i nauczycieli wręczali: starosta Karol Górski i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska.{gallery}galerie/2018/06 czerwiec/2018.06.19STAROSTWO_POWIATOWE_laureaci_olimpiad{/gallery}

14 maja 2018

(Zapisz w kalendarzu)

Miejsce I plebiscytu ,,20 na XX’’ zorganizowanego w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zajął KASZTEL w SZYMBARKU - oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

06 kwietnia 2018

(Zapisz w kalendarzu)

Po raz dziesiaty 6 kwietnia 2018 roku przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno wreczył nagrodę PRO PUBLICO BONO. W tym roku do nagrody nominowano siedem osób; Piotra Piotrowskiego, Iwonę Budziak, Marcina Kreisa, Kazimierza Kowalskiego, Bożenę Soczek-Knybel, Oliwiera Nowaka i Tadeusza Wszołka.

05 lutego 2018

{gallery}galerie/2018/02 luty/05.02.18-dzien-dzialacza-kultury{/gallery}

26 stycznia 2018

Uroczystość wręczenia dorocznych nagród Starosty Gorlickiego

23 września 2017

(Zapisz w kalendarzu)

OBCHODY 150 – LECIA UTWORZENIA GORLICKIEGO POWIATU ZIEMSKIEGO ORAZ JUBILEUSZU 30 – LECIA DZIAŁALNOŚCI SKANSENU WSI POGÓRZAŃSKIEJ IM. PROF. ROMANA REINFUSSA W SZYMBARKU

15 czerwca 2017

Procesja Bożego Ciała

07 czerwca 2017

(Zapisz w kalendarzu)

Z dumą informujemy, że oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej został laureatem 42. edycji Nagrody im. O. Kolberga w kategorii VI dla instytucji i organizacji społecznych zasłużonych w opiece i upowszechnianiu kultury ludowej, działających w kraju i zagranicą.

17 marca 2017

IX Edycja Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego

10 lutego 2017

XVI edycja nagrody Starosty Gorlickiego Mosty Starosty

26 maja 2016

Procesja Bożego Ciała

29 kwietnia 2016

Organizator: Gorlickie Zrzeszenie Handlu Prywatnego i Usług

24 kwietnia 2016

(Zapisz w kalendarzu)

W dniu 1 marca 2016 Dyrektor Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” na podstawie zarządzenia nr 3/2016 powołał Strzeleckie Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów.
   |    Gorlice

29 stycznia 2016

uroczystość wręczenia dorocznych nagród Starosty Gorlickiego

22 lipca 2015

(Zapisz w kalendarzu)

22 lipca w szymbarskim Kasztelu miała miejsce uroczysta zbiórka związana z obchodami 96 Powiatowego Święta Policji.

27 czerwca 2015

(Zapisz w kalendarzu)

W sobotę 27 czerwca 2015 roku odbyła się uroczystość ogłoszenia Matki Bożej Niepokalanej Patronką Miasta Gorlice.

19 - 20 czerwca 2015

(Zapisz w kalendarzu)

W dniach 18 – 21 Chór Cantores Carvatiani działający przy muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, uczestniczył w wyjeździe koncertowo-konkursowym do Wiednia i Bratysławy w ramach realizacji zadania pn. „W 100 LECIE BITWY – W STOLICY MONARCHII”.

04 czerwca 2015

(Zapisz w kalendarzu)

Polskie procesje Bożego Ciała są bardzo uroczyste, okazałe. Niesie się w nich chorągwie kościelne i przybrane kwiatami feretrony, a uczestniczą w nich wierni często ubierając się w regionalne stroje.

19 sierpnia 2014

(Zapisz w kalendarzu)

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Muzeum "Dwory Karwacjanówi Gładyszów" w Gorlicach a Muzeum w Sosnowcu

19 czerwca 2014

Procesja Bożego Ciała w parafii Szymbark

24 maja 2014

(Zapisz w kalendarzu)

Promocja książki autorstwa Andrzeja Piecucha.

09 kwietnia 2014

(Zapisz w kalendarzu)

Projekcja filmu dokumentalnego produkcji zespołu MONTERNIA, w reż. Jarosława Szmidta pt.