Ogłoszenia
Deklaracja dostępności aplikacji mobilnej "Skansen w Szymbarku Przewodnik" - Android
WSTĘP
Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji mobilnej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji mobilnej
"Skansen w Szymbarku Przewodnik" - Android
NAZWA PODMIOTU PUBLICZNEGO, DANE TELEADRESOWE:
Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Adres: ul. Wróblewskiego 10a 38-300 Gorlice; tel.: 18 353 56 18; e-mail: galeria@gorlice.art.pl
Koordynator dostępności: Małgorzata Lewek; tel: 18 353 56 18, e-mail: warsztaty@gorlice.art.pl
ADRES APLIKACJI MOBILNEJ DO POBRANIA:
Muzeum Dwory - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach udostępnia aplikację w systemie operacyjnym Android pod adresem:
"Skansen w Szymbarku Przewodnik" - Android
DATA PUBLIKACJI APLIKACJI MOBILNEJ:
Data publikacji aplikacji mobilnej: 2020-03-10
DATA OSTATNIEJ ISTOTNEJ AKTUALIZACJI:
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-08-16
STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ O DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ:
Aplikacja mobilna jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Opiera się na wyświetlaniu geolokalizacji na interaktywnej mapie oraz wyłącznie wzrokowych wskazówkach.
- Mapy są wyłączone z wymogu dostępności (opatrzone są opisem tekstowym).
- Aplikacja nie posiada skrótów klawiszowych.
Aplikacja posiada Audiodeskrypcje dla osób niewidomych oraz nagrania w Polskim Języku Migowym dla osób niesłyszących.
Aplikacja posiada możliwość użycia własnych ustawień systemowych dostępności tj.: zmiany rozmiaru czcionki i trybu kontrastu.
DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI DOSTĘPNOŚCI:
Deklarację sporządzono dnia: 2022-09-16
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2024-10-21
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE:
W przypadku problemów z dostępnością aplikacji mobilnej prosimy o kontakt.
Michał Liana
tel. 18 35 11 018
Kontaktować można się mailowa lub dzwoniąc na numer telefonu. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
SKARGI I ODWOŁANIA:
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
- Adres: Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach ul. Wróblewskiego 10a 38-300 Gorlice
- E-mail: galeria@gorlice.art.pl
- Telefon: 183535618
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA:
Siedziba Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów mieści się w Gorlicach przy ulicy Wróblewskiego 10A. Wjazd do budynku wyłożony jest kamieniami co utrudnia poruszanie się na wózku. Wejście do muzeum jak i przemieszczanie się po nim nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózku. Obiekt nie posiada udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Pracujemy nad tym.
Najbardziej dostępnym oddziałem Muzeum jest Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku w którym zniwelowane zostały bariery poziome i pionowe, pozwalając na swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami. W obiekcie znajduje się winda, dostosowana toaleta oraz tyflografiki budynku oraz elementów dekoracyjnych.
INFORMACJE DODATKOWE:
Muzeum nie posiada funkcji kontaktu z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
KARTA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW I DZIECI/ SKRÓCONA WERSJA POLITYKI STANDARDÓW OCHRONY MAŁOLETNICH
KARTA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW I DZIECI/ SKRÓCONA WERSJA POLITYKI STANDARDÓW OCHRONY MAŁOLETNICH
Standardy Ochrony Małoletnich w Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - fragment; całość dostępna w sekretariacie.
Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów jest miejscem, w którym dzieci i młodzież rozwijają swoją ciekawość i budują swoje zainteresowania. Radośnie uczestniczą w zajęciach, które pozwalają im tworzyć wspólnotę, decydować o sobie i własnym otoczeniu. Odkrywają czym dla nich jest kultura, historia, tożsamość i dziedzictwo.
Rolą dorosłych jest zapewnienie im bezpiecznego środowiska, w którym panuje troska o rozwój młodych ludzi i nie jest akceptowana żadna forma przemocy.
Wszyscy traktujemy każde dziecko z szacunkiem i uwzględniamy jego potrzeby.
Niedopuszczalne jest stosowanie przemocy wobec dzieci w jakiejkolwiek formie, przez kogokolwiek - zarówno naszych pracowników, współpracownik, rodziców czy opiekunów:
Na dzieci nie krzyczymy! Nie grozimy im! Nie uderzamy dzieci!
Staramy się zapobiegać krzywdzeniu dzieci, a gdy podejrzewamy, że taka sytuacja ma miejsce, działamy tak, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo.
Jeśli masz pytania lub wątpliwości, chcesz się czymś podzielić w temacie bezpieczeństwa dziecka i Polityki ochrony dzieci: skontaktuj się z nami: 18 35 35 618 lub napisz galeria@gorlice.art.pl
Potrzebujesz wsparcia:
Jesteś rodzicem, opiekunem? Możesz zadzwonić na anonimowy i bezpłatny numer telefonu 800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci. Prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-15.00 oraz w czwartek w dodatkowych godzinach 16:30 – 20:30.
Jeśli jesteś młodym człowiekiem, który potrzebuje rozmowy, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, prowadzi numer telefonu zaufania: 116 111 - udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 r.ż. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem; www.116111.pl - telefon, chat, e-mail.
Wystawa „Sztab Operacji Gorlickiej 1915” czasowo nieczynna
Uprzejmie informujemy, że ze względu na prace prowadzone w Skansenie Wsi Pogórzańskiej, w ramach projektu „Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020, wystawa „Sztab Operacji Gorlickiej 1915” jest czasowo nieczynna.
REGULAMIN - Salon Gorlicki - przegląd, konkurs
REGULAMIN „SALONU GORLICKIEGO” - DOROCZNEJ PREZENTACJI GORLICKIEGO ŚRODOWISKA PLASTYCZNEGO – ARTYSTÓW PROFESJONALNYCH I NIEPROFESJONALNYCH, KONKURSU ORAZ PRZYZNAWANIA DOROCZNEJ NAGRODY ARTYSTYCZNEJ IM. ALFREDA DŁUGOSZA
Załącznik do Zarządzenia nr 25/2024 Dyrektora Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
DOKUMENT DO POBRANIA - TUTAJ
Wystawa „Sztab Operacji Gorlickiej 1915” czasowo nieczynna.
Uprzejmie informujemy, że ze względu na prace prowadzone w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, w ramach projektu „Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020, wystawa „Sztab Operacji Gorlickiej 1915” jest czasowo nieczynna.