Projekty

26 listopada 2019 - 31 stycznia 2020

(Zapisz w kalendarzu)

Mamy ogromną przyjemność udostępnić efekt projektu "Wieś wirtualna - historia prawdziwa" realizowany w 2019 roku  przez oddział oddział Zagroda Maziarska w Łosiu.

Projekty

01 kwietnia - 30 listopada 2019

(Zapisz w kalendarzu)

Głównym celem projektu jest dokumentacja, prezentacja i upowszechnienie informacji o walorach zabytkowych i historycznych zagrożonego obecnie zespołu ruralistyczno-architektonicznego łemkowskiej wsi Bartne, w jego stanie pierwotnym.

Projekty

08 - 09 grudnia 2018

(Zapisz w kalendarzu)

Prawie 200 uczniów z województwa małopolskiego – ze szkół w Bieczu, Gorlicach i Starym Sączu – wzięło udział w pierwszym etapie projektu „Barska: Zawiąż Konfederację” realizowanym przez stowarzyszenie Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej. 

Projekty

19 października 2018

(Zapisz w kalendarzu)

“Pejzaż nad Ropą – Małopolski przemysł naftowy” to projekt Województwa Małopolskiego realizowany od roku 2017 przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Projekty

07 października - 07 listopada 2018

(Zapisz w kalendarzu)

Projekt dofinansowany został przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Projekty

01 lipca 2018 - 30 czerwca 2019

(Zapisz w kalendarzu)

Celem inicjatywy "Pociąg do kultury" jest stworzenie nowej, atrakcyjniej oferty dla pasażerów korzystających z publicznego transportu kolejowego świadczonego przez Koleje Małopolskie. Bez dodatkowych kosztów każdy pasażer uzyskuje możliwość korzystania ze zniżek i rabatów możliwych do wykorzystania w licznych instytucjach kultury w regionie.

Projekty

04 kwietnia 2018

(Zapisz w kalendarzu)

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie „Mistrz Tradycji”, na realizację projektu pn.: „Mistrz Tradycji - Jan Malisz”.


Projekty

07 sierpnia 2017

(Zapisz w kalendarzu)

„SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”. Projekt realizowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Projekty

24 kwietnia - 20 listopada 2017

(Zapisz w kalendarzu)

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty – Dodaj do ulubionych na realizację projektu pt. „Pogórzańskie godanie”.

Projekty

01 stycznia - 31 grudnia 2017

(Zapisz w kalendarzu)

Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie „Mistrz Tradycji”, na realizację projektu pn.: „Mistrz Tradycji - Julia Doszna”.

Projekty

15 kwietnia - 15 listopada 2016

(Zapisz w kalendarzu)

Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Wspieranie działań muzealnych na realizację projektu pn.: SENS RENESANSU

Projekty

01 stycznia - 30 grudnia 2016

(Zapisz w kalendarzu)

Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie „Mistrz Tradycji”, na realizację projektu pn.: „Nowe życie drewna”.

Projekty

01 kwietnia - 30 listopada 2015

(Zapisz w kalendarzu)

Projekt realizowany był od kwietnia do listopada 2015 roku. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Projekty

06 lutego - 30 listopada 2012

(Zapisz w kalendarzu)

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2012 na realizację projektu pt. „Odwiedzamy naszych dziadków”.

Do góry