KWARTET CAMERATA / KONCERT W RAMACH XXVII MISTRZOWSKICH KURSÓW MUZYCZNYCH

Koncerty

02 lutego 2020

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy 2 lutego 2020 roku do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na koncert Kwartetu Camerata w ramach "XXVII Mistrzowskich Kursów Muzycznych". Wstęp na koncert jest bezpłatny, zachęcamy jednak do dokonania rezerwacji na stronie http://festiwale.penderecki-center.pl/wydarzenie/9  w celu zapewnienia sobie miejsc siedzących.

Program:
Roman Statkowski - I kwartet smyczkowy F-dur op.10
Allegro commodo
Scherzo: Vivacissimo
Andantino
Finale: Allegro molto e con brio
Ludwig van Beethoven - kwartet smyczkowy cis - moll op. 131
Adagio, ma non troppo e molto espressivo
Allegro molto vivace
Allegro moderato
Andante, ma non troppo e molto cantabile
Presto
Adagio quasi un poco andante

Kwartet Camerata jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych. W czasie 30 lat swojej działalności Kwartet występował w wielu renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 - I nagroda), Portsmouth (1998 - specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu Beli Bartoka).

Kwartet Camerata nagrał 30 płyt. Jedna z nich, z muzyką F. Schuberta została uznana przez miesięcznik płytowy Studio za płytę roku 1995. W 1999 roku zdobył nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” za płytę Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego. Również inne płyty były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Kwartet dokonał także archiwalnych nagrań radiowych w Warszawie, Kolonii i Frankfurcie nad Menem. Członkowie Kwartetu zajmują się pracą pedagogiczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w warszawskich szkołach muzycznych. Od 1992 prowadzą roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach, gdzie w dowód uznania otrzymali symboliczne klucze do bram miasta (2003) oraz nagrodę Starosty Gorlickiego „Mosty Starosty” (2005). W 2004 roku zostali wyróżnieni przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony działacz kultury”, a 2009 – brązowymi medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis”.

W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.