<< Cofnij

MUZYKA U PODNÓŻA BESKIDÓW - AIRIS STRING QUARTET - KONCERT

Koncerty

14 września 2019

Dwór Karwacjanów

Serdecznie zapraszamy do Dworu Karwacjanów 14 września (sobota) 2019 roku na kolejny koncert w ramach cyklu "Muzyka u podnóża Beskidów". Wystąpi AIRIS STRING QUARTET.

Airis String Quartet w składzie: 
I skrzypce - Aleksandra Czajor 
II skrzypce - Grażyna Zubik 
Altówka - Malwina Tkaczyk 
Wiolonczela - Mateusz Mańka 

Program koncertu:
A. Webern - "Langsamer Satz" 
F. Mendelssohn- Bartholdy - Kwartet smyczkowy f-moll op 80 
M. Małecki- Kwartet smyczkowy nr 1  
H. Czyż - Etiuda jazzowa  

Airis String Quartet to niewątpliwie jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia w Polsce. Założony w 2008 roku, w niespełna pół roku od swojego powstania osiągnął pierwszy znaczący sukces- zdobył II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, co nadało pęd dalszemu rozwojowi zespołu. Kolejne lata przyniosły wiele innych nagród i wyróżnień, do najważniejszych należą: „EMCY Prize For Excelent Performance” na Konkursie Charles Hennen Competition w Holandii (2012), III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Malcie (2015), Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora XX wieku na II Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017) oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Krzysztofa Pendereckiego na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (2017). Zespół był także laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”(2016) i laureatem programu Instytutu Muzyki i Tańca „Artysta-rezydent”(2015).

Airis String Quartet kształcił się pod kierunkiem muzyków Kwartetu Dafo w Krakowie, w ARTez Konserwatorium w Zwolle w Holandii a następnie na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Wiedniu w klasie prof. Johannesa Meissla i na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altowiolisty Apollon Musagete Quartett Piotra Szumieła. Zespół był także członkiem European Chamber Music Academy. Podczas licznych kursów mistrzowskich miał okazję pracować z wybitnymi artystami takimi jak Ysaye Quartet, Diotima Quartet, Alban Berg Quartet, Melos Quartet, Danel Quartet, Szymanowski Quartet, Kwartet Śląski, Royal String Quartet, Apollon Musagette Quartett.

Airis String Quartet aktywnie koncertuje w kraju i za granicą.  W jego szerokim i różnorodnym repertuarze od wielu lat szczególne miejsce zajmuje muzyka XX i XXI wieku. Kompozytorzy młodego pokolenia często powierzają zespołowi prawykonania swoich dzieł. Kwartet miał przyjemność współpracować również z Maestro Krzysztofem Pendereckim, Rafałem Augustynem, Miłoszem Bembinowem, Ib Norholmem, Pawłem Łukaszewskim, Michałem Dobrzyńskim, Łukaszem Pieprzykiem a także z kompozytorami muzyki filmowej i do gier komputerowych: Garry Schyman („Bioshock”), Krzysztof A. Janczak („Dans les pas de Marie Curie”), Arkadiusz Reikowski („Kholat”, „Father and Son”).

Zespół stale poszukuje nowych inspiracji, niejednokrotnie wykraczając poza ramy muzyki klasycznej. Chętnie zaprasza także do współpracy innych muzyków tworząc unikatowe składy instrumentalne, łączące brzmienie kwartetu smyczkowego z instrumentami perkusyjnymi, saksofonem i akordeonem czy kwartetem wokalnym. Z inicjatywy zespołu powstało kilka nowych dzieł w ramach programu „Kolekcje”- priorytet „Zamówienia kompozytorskie”.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie "Klub Gorliczan"
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnaego w Krakowie
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
 
Zapowiedzi

10 czerwca 2020 - 31 grudnia 2020

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

10 czerwca 2020 - 31 grudnia 2020

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

23 sierpnia 2020 - 31 grudnia 2020

Skansen, Kasztel, Zagroda

01 września 2020 - 15 października 2020

małopolska

01 września 2020 - 10 października 2020

Kasztel w Szymbarku

25 września 2020 - 14 października 2020

Dwór Karwacjanów

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry