Dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Artysta

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy

JERZY WOJTOWICZ / malarstwo

wernisaż dnia 9 maja 2014 roku (piątek) godz. 18:00

sala kameralna im. Włodzimierza Kunza

„Dwór Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A

JERZY WOJTOWICZ - absolwent Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, od 1981 pracuje w pracowni konserwacji zabytków przy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Działalność artystyczna Jerzego Wojtowicza dotyczy takich dziedzin sztuki jak malarstwo, rysunek, grafika oraz konserwacja zabytków. W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce jak i za granicą (Włochy, Holandia, Słowacja, Polska). W dziedzinie konserwacji zabytków, wśród licznych realizacji należy wyróżnić: konserwacja polichromii z poł. XIX wieku w cerkwi prawosławnej w Komańczy, rekonstrukcja XVIII wiecznego ikonostasu w cerkwi grekokatolickiej w Komańczy. Do ciekawych realizacji konserwatorskich należy odrestaurowanie zespołu ikon w klasztorze prawosławnym w Jabłecznej, w Muzeum Okręgowym w Białej Podlaskiej oraz współudział w konserwacji zespołu ikon przygotowanych do wystawy w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku pod nazwą Ikona Karpacka.

Programy ministra