Dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Artysta

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy

MACIEJ BERNHARDT / malarstwo

wernisaż dnia 9 maja 2014 roku (piątek) godz. 18:00

sala główna im. ks. Bronisława Świeykowskiego

„Dwór Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A

MACIEJ BERNHARDT urodził się w 1953 roku. W latach 1972 – 1977 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. W 1977 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem i od tego czasu prowadzi nieprzerwanie działalność artystyczną skupioną na kilku równolegle prowadzonych cyklach obejmujących szeroko pojęte spektrum malarstwa realistycznego. Od 1990 roku do chwili obecnej wykonał kilkadziesiąt realizacji malarstwa monumentalnego oraz odbył szereg podróży studyjnych do Indii. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz ekspozycji zbiorowych prezentowanych w kraju i na terenie Niemiec, a także we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, na Węgrzech, w Grecji, Indiach, Czechach, Rumunii, Bułgarii. Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, w zbiorach miejskich Darmstadt i Norymbergi, oraz w Cleveland, jak również w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Austrii, Anglii, USA oraz w Polsce.

Programy ministra