<< Cofnij

Dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

oraz Artyści serdecznie zapraszają na

otwarcie wystaw

Alina Zachariasz- Kuciakowska/grafika

sala im. ks. Bronisława Świeykowskiego


KARPACKI PEJZAŻ 

MAŁGORZATA TWARDZIK-WILK/Polska, JOZEF BLECKA/Ukraina,
MIROSLAV BUCHER/Słowacja, PETRO FELDESZI/Węgry, SIERGIEJ GAŁAJ/Ukraina

sala im. prof. Włodzimierza Kunza


wernisaż dnia 26 sierpnia 2011 roku (piątek), godz. 18.00
„Dwór Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10 A

wernisaz-26-8-2011   wernisaz-26-8-2011   wernisaz-26-8-2011

Zobacz galerię zdjęć

Alina Zacharisz – Kuciakowska - ur. w Gorlicach.
Absolwentka LO im. Marcina Kromera w Gorlicach. Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie w Instytucie Wychowania Artystycznego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, przez pewien czas również Polskiego Komitetu InSEA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. Pracuje twórczo; uprawia grafikę, rysunek i malarstwo.

Autorka licznych wystaw indywidualnych (m.in.: Warszawa, Krosno, Lublin, Łomża, Zamość, Nowy Sącz, Jasło, Biecz) oraz uczestniczka wystaw zbiorowych (m.in.: Białystok, Holandia, Łódź, Jelenia Góra, Olsztyn, Radom Częstochowa, Kraków, Racibórz). Wielokrotnie wyróżniona, nagroda główna im. B. Barbackiego na nowosądeckim salonie ZPAP – 2001.

 

Małgorzata Twardzik–Wilk / POLSKA ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie.
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Od 1992 roku corocznie bierze udział w plenerach i wystawach malarskich zarówno w kraju jak i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Austrii, Ukrainie, Słowacji, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Mieszka i pracuje w Krośnie.

Jozef Blecka / UKRAINA ur. w 1953r. w mieście Hust/Ukraina.
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu we Władywostoku (1978 r.). Twórczość plastyczną uprawia od 1965 r. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w intarsji i snycerce. Malarstwa uczył się w pracowni Jana Paszke, a następnie u profesorów Czaplina, Wernihorowa i Petera Feldeszi. Od 1974 r. bierze udział w międzynarodowych sympozjach, plenerach, konferencjach i seminariach na Węgrzech, w Czechosłowacji i Jugosławii.

W 1983 r. założył i zorganizował Galerię Sztuki Współczesnej "Horyzont" w mieście Hust. Od 1991 r. jest organizatorem i uczestnikiem międzynarodowych przedsięwzięć plenerowych. W 1995 r. wspólnie z grupą kijowskich artystów założył twórcze stowarzyszenie "Art Project News". Inicjator powołania Stowarzyszenia Galerii Sztuki Ukrainy. W 1996 r., jako twórca i współorganizator międzynarodowego projektu twórczego "Szczyty Karpat" brał udział w wystawach w Kijowie, Iwanofrankowsku, Huście, Użgorodzie, Czerniowcach, Winogradowie, Jaremczach, Kołomyi i Lwowie. Jego prace znajdują się w zbiorach firm i prywatnych kolekcjonerów na Ukrainie, w USA, Izraelu, Kanadzie, Niemczech, Jugosławii, Rumunii, Słowacji, Szkocji, Japonii, a także w Polsce.

 

Miroslav Bucher / SŁOWACJA ur. w 1950 r.
W latach 1965–1969 studiował w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Brnie (Wydział Malarstwa Monumentalnego w Architekturze, Scenografia - u prof. Coufala). Następnie przeniósł się do Koszyc, gdzie studiował do roku 1992. Uprawia ceramikę artystyczną, zarówno kameralną, jak i monumentalną. Próbował sił jako grafik i twórca aranżacji wystaw. Był współautorem ekspozycji muzealnych w Koszycach, Bratysławie, a także w Moskwie. Obecnie zajmuje się malarstwem pejzażowym. W 1992 r. osiedlił się w Lipanach (okręg Sabinov), gdzie pracuje jako pedagog w Podstawowej Szkole Sztuk Plastycznych. Ponadto jest organizatorem tamtejszych sympozjów sztuk pięknych. Od 1993 r. prowadzi samodzielną działalność wystawienniczą. Wystawiał na Słowacji, w Polsce i Czechach. W roku 2009 prezentował indywidualną wystawę w Szariskiej Galerii w Presovie/Słowacja. Artysta bierze udział w wystawach zbiorowych środowiska artystycznego Słowacji - we Włoszech, w Polsce, Czechach, Macedonii, Francji, Węgrzech, Słowenii, Turcji i Niemczech. Mieszka i tworzy w Lipanach.

 

Petro Feldesz / WĘGRY ur. w Mukaczewie na Zakarpaciu.
Uprawia grafikę. Absolwent Wydziału Malarstwa Dekoracyjnego w Użgorodzie (1963 r.). Studia u prof. Kondratowicza, prof. Petki, prof. Balla, prof. Szepa, prof. Miedwieckiego. Od 1988 r. członek Ukraińskiego Związku Artystów Plastyków. Laureat regionalnej nagrody im. Bokszaja i Erdeni w dziedzinie sztuk przedstawiających (1999 r.). Uczestnik zbiorowych wystaw okręgu Ukraińskiego Związku Artystów Plastyków (1976 r.), ogólnokrajowych na Ukrainie (1977 r.), krajów Związku Radzieckiego (1978 r.). Uczestnik i organizator międzynarodowych plenerów artystycznych i sympozjów. Jego prace znajdują się w zbiorach Ukraińskiego Związku Artystów Plastyków, Ministerstwa Kultury i Sztuki Ukrainy. W roku 2000 Petro Feldeszi na stałe osiedlił się w Budapeszcie. Wystawy indywidualne: 1994 - Mukaczew, 1995 - Użgorod, 1997 - Kopenhaga, 2000 - Budapeszt.

 

Siergiej Gałaj / UKRAINA ur. w 1971 r. w mieście Hust/Ukraina.
Absolwent Podkarpackiego Uniwersytetu im. W. Stefanika, na Wydziale Grafiki artystycznej (1993 r., dyplom z wyróżnieniem). Po studiach pracował jako nauczyciel malarstwa i rysunku w szkołach średnich. Kolejno podejmował pracę jako projektant, scenograf. Był redaktorem graficznym regionalnej gazety w Winogradzie pt. "Czarna Góra". Od 1994 r. członek Ukraińskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Twórcy Wierchowiny". Uczestnik międzynarodowego Pleneru Malarskiego "Wschód–Zachód" Gorlice 1997). Członek założyciel Stowarzyszenia Młodych Artystów "M–art". Od 1996 r. dyrektor artystyczny w Galerii "Horyzont". Jest jednym z inicjatorów i realizatorów międzynarodowego projektu twórczego "Szczyty Karpat". Założyciel niedzielnej szkoły sztuki w miastach Hust i Winograd. Uczestnik plenerów i wystaw ukraińskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Twórcy Wierchowiny", "Szajan – Jesień 2007". Uczestnik i organizator międzynarodowej wystawy twórców "Szczyty Karpat" w Pałacu Sztuki we Lwowie. Od 1992 r. bierze czynny udział w wystawach w kraju i za granicą.

Programy ministra

Programy ministra

Zapowiedzi

12 listopada 2024 - 31 grudnia 2025

małopolska

03 grudnia 2024 - 30 listopada 2025

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów

03 grudnia 2024 - 30 kwietnia 2025

Cerkiew w Bartnem

02 stycznia 2025 - 30 listopada 2025

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

12 lutego 2025 - 13 września 2025

Kasztel w Szymbarku

17 marca 2025 - 30 kwietnia 2025

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required
Do góry