Wstańcie, chodźmy!” – Koncert poświęcony osobie Jana Pawła II w dniu Jego kanonizacji

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

 

Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” postanowiło włączyć się do obchodów odbywających się w Województwie Małopolskim Wspólnie z dyrekcją, pedagogami i uczniami Zespołu Szkół w Szymbarku, chórem „Soli Deo” działającym przy I LO im. Stanisława Leszczyńskiego i parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jaśle oraz grupą New Day przygotowaliśmy niezwykły wieczorny koncert.

W dniu kanonizacji w oficynie dworskiej odbył się koncert i prezentacja filmów dokumentalnych przedstawiających Karola Wojtyłę, który jako młody ksiądz przemierzał wraz grupą studentów Ziemię Gorlicką i odprawiał polową Mszę św. u stóp szymbarskiego Kasztelu.

Wystąpili :

  • grupa wokalna KANTYLENA z Zespołu Szkół w Szymbarku z towarzyszeniem KASZTEL BAND

  • chór SOLI DEO

  • zespół NEW DAY ze specjalnym udziałem kwartetu smyczkowego oraz chóru Soli Deo.

 

2014-04-27   2014-04-27   2014-04-27

 

Zobacz galerię zdjęć

NEW DAY

Mija właśnie 10 lat od powstania New Day i z tej właśnie okazji nagrana została siódma płyta zespołu zatytułowana NOWY DZIEŃ.

To płyta niecodzienna pod każdym względem, zarówno muzycznym jak i tekstowym, ale tym bardziej wyjątkowa, gdyż jest spełnieniem muzycznych marzeń zespołu. Do nagrania płyty udało się zaprosić znakomity chór i kwartet smyczkowy, oraz wielu wspaniałych artystów, m.in. z Afryki.

Praca nad najnowszym, 7. już, albumem trwała ponad 6 miesięcy. Zespół mógł pracować bez pośpiechu nad jakością muzyczną i tekstową materiału, zachowując w pełni doskonałe, akustyczne brzmienie zespołu. Dzięki temu interakcja i zrozumienie między muzykami są wyraźnie słyszalne na tej płycie, a energia i niesamowity klimat, jakie towarzyszyły im podczas nagrań, są odczuwalne w czasie słuchania piosenek.

11 nowych utworów, bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych, w większości autorstwa Rafała Boniśniaka, stanowi opowieść o życiu w harmonii z Bogiem. Piosenka pt. „Nowy dzień” jest przykładem na to, jak wiele może zmienić każdy kolejny dzień, gdy znajdzie się w nim miejsce dla Jezusa. Nastrojowe „Piękno jest w nas” opowiada o poszukiwaniu nieba tu, na ziemi, a „Żyję w Tobie” jest próbą pokazania, jak wielkie znaczenie ma w życiu każdego z nas miłosierdzie Boże.

Płytę zamyka kompozycja wokalistki zespołu Natalii Górki – ballada pt. „Jedyna nadzieja”, będąca przesłaniem płyty - iż cała nasza nadzieja jest w Bogu!

Na płycie usłyszymy m.in. Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych i akordeonie, Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych, Filipa Stanisławskiego na gitarze akustycznej oraz Natalię Górkę – śpiew.

Wśród zaproszonych gości jest wspaniały chór SOLI DEO z Jasła, kwartet smyczkowy z Gorlic pod kierownictwem Mirosława Bogonia, czy znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Wyspa”.

Płytę promują 2 single – pierwszy pt. Nowy dzień ukazał się w październiku 2013 roku. Do piosenki tej zrealizowany został już przez TV Trwam wideoklip w reżyserii Wojciecha Konopki.

Drugi singiel pt. Dzieci z miasta Wau (premiera 6 marca 2014 r.) promuje ogólnoświatową akcję pomocy dzieciom ulicy z Sudanu Południowego.

W kwietniu br. planowana jest realizacja do tego utworu specjalnego wideoklipu w Wiosce Afrykańskiej w Krakowie wraz z 40-osobowym chórem i wolontariuszami SWM Młodzi Światu.

 

CD NEW DAY – NOWY DZIEŃ; Premiera płyty 10 maja 2014 roku w Krakowie

Wydawca płyty PAPAYA STUDIO

Fanpage: www.facebook.com/newday.zespol

 

Chór SOLI DEO istnieje przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego i parafii Św. Stanisława BM w Jaśle. Inicjatorem powstania chóru był ks. Andrzej Sroka. Chór mieszany ma w swoim repertuarze pieśni czterogłosowe, uświetnia uroczystości szkolne i religijne. Chórem obecnie dyryguje Monika Twarduś. SOLI DEO jest laureatem wielu konkursów, m.in. w Rzeszowie, Będzinie i Myślenicach.

 

KANTYLENA – grupa wokalno-instrumentalna działająca w Zespole Szkół im. bł. Jana Pawła II w Szymbarku. Tworzą ją uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Założycielem i prowadzącym jest nauczyciel muzyki – Grzegorz Fiega. Członkowie grupy są laureatami wielu konkursów na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Więcej informacji na temat wykonawców na stronach:

www.newday.com.pl

www.silideo.art.pl

www.zsszymbark.pl

Programy ministra

Programy ministra

Zapowiedzi

01 maja 2023 - 31 grudnia 2023

Cerkiew w Bartnem

10 listopada 2023 - 11 grudnia 2023

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

13 listopada 2023 - 08 grudnia 2023

Dwór Karwacjanów

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required
Do góry