Gala wręczenia Dorocznej Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickieg

Pro Publico Bono” 2014

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

21 marca 2014 roku, godz. 17.00

Marta Przewor, Jan Ryzner i Anna Cetnarowicz oto laureaci tegorocznej szóstej już edycji nagrody przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Pro Publico Bono. Gala wręczenia statuetki oraz dwóch wyróżnień przez przewodniczącego Rady Marka Bugno miała miejsce w Kasztelu w Szymbarku. Wśród osób nominowanych były także: Janina Kokoszka-Paszkot i Monika Szyca-Ligęza. Witając gości gali Marek Bugno mówił m.in: „Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością. Obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością." Po raz szósty mam zaszczyt powitać Państwa na uroczystości wręczenia nagrody „PRO PUBLICO BONO”. Po raz kolejny pragniemy właśnie w ten sposób oddać hołd i wyrazić nasze uznanie dla osób, których życie i praca to ustawiczna służba dla innych ludzi. Chcemy wspólnie dziękować społecznikom powiatu gorlickiego, którzy przez swoją codzienną pracę, przez dawanie swojej wiedzy, a także sił i czasu służą osobom potrzebującym i robią to z przyjemnością…”

Jak co roku laureatów wyłania Kapituła w składzie: przewodniczący Marek Bugno oraz członkowie: Zofia Kamińska, Mirosław Wędrychowicz, Karol Górski, Karol Tenerowicz, Bogusław Lenard i Tomasz Płatek.

2014-03-25   2014-03-25   2014-03-25

Decyzją kapituły statuetkę Pro Publico Bono 2014 z rąk przewodniczącego Marka Bugno otrzymała lek. med. Marta Przewor za zaangażowanie w dzieło wspierania rodzin, dzieci i seniorów, za krzewienie prospołecznych postaw, za niesienie pomocy potrzebującym i chorym, za piękny przykład służby na rzecz drugiego człowieka. Latem można ją spotkać na koloni, jesienią na ognisku, zabawie andrzejkowej. Zimą na opłatku wigilijnym, a wiosną na świątecznym poczęstunku. Cały rok jest świętym Mikołajem - niestrudzenie, od wielu lat, bez względu na porę roku, niesie pomoc i wsparcie rodzinom wielodzietnym, dysfunkcyjnym, czy w trudnej sytuacji materialnej. Szczególną troską i opieka otacza dzieci. Marta Przewor nieprzerwanie od 20 lat, jako prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej – Koło przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach, organizuje kolonie letnie dla dzieci z powiatu gorlickiego, a nawet z Ukrainy.

Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno wręczył także dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je:

- Jan Rezner za dawaną życiem lekcję prawdziwego, codziennego patriotyzmu, za troskę o pamięć przeszłości, za krzewienie wśród dzieci i młodzieży harcerskich ideałów, za działalność dla dobra wspólnego. „Kiedy ranne wstają zorze to się budzą gołębiorze. Wstawaj Franek, wstawaj Stachu jakiś obcy jest na dachu” - tymi słowami od wielu lat rozpoczyna swój dzień druh Jan Ryzner. Do harcerstwa wstąpił jeszcze przed II wojną światową. Jest najstarszym czynnym harcerzem gorlickiego Hufca ZHP. Uczy kolejne pokolenia dzieci i młodzieży oraz nas dorosłych prawdziwego, codziennego patriotyzmu, biorąc zawsze czynny udział w uroczystościach patriotycznych w pełnym harceskim umundurowaniu. Jan Ryzner to także wielki miłośnik i hodowca gołębi pocztowych, a jego 50 gołębi można obserwować w czwartki i niedziele, gdy odbywają loty nad Gorlicami.

- Anna Cetnarowicz za innowacyjne i niekonwencjonalne formy aktywizacji osób niepełnosprawnych, za propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywną obecność w akcjach charytatywnych. Anna Cetnarowicz kocha ludzi i zwierzęta i tą miłość zaszczepia z dobrym skutkiem innym. Prowadzi nieustanny dialog na cztery łapy, na uśmiechnięte dziecięce buzie, z zachwytem patrzące oczy niepełnosprawnych i niedowierzanie dorosłych. Ze swoimi siberianami jest wszędzie – na Marszu Żonkilowym, Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Dniach Dawcy Szpiku, Walentynkach, biegach, rajdach, festynach, w świetlicach, przedszkolach.

Źródło: powiatgorlicki.pl

Więcej informacji: http://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/opatrznosc-ich-zsyla.html

 

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz relację TV

Programy ministra

Programy ministra

Zapowiedzi

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required
Do góry