„HALLÓ, ITT BUDAPEST” MICHAŁ GRALEWSKI / FOTOGRAFIA

02 września 2016 18:00 - 21 października 2016

„HALLÓ, ITT BUDAPEST” MICHAŁ GRALEWSKI / FOTOGRAFIA
Michał Gralewski – fotografik, hungarysta, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym.

Studiuję filologię ugrofińską w Katedrze Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień, oprócz studiów czas wypełniają mi treningi pięcioboju nowoczesnego oraz moja pasja, jaką jest fotografia. Jestem członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesne. Lubię łączyć ze sobą te trzy dziedziny i często się one przeplatają i wzajemnie uzupełniają. Wystawę zdjęciową "Halló, itt Budapeszt" przygotowałem będąc na pierwszym roku swoich studiów. Do wykonania zdjęć wykorzystałem technikę analogową, która moim zdaniem pomaga oddać duszę stolicy Węgier.

Zdjęcia zgromadzone na wystawie nie są typowymi pocztówkami z Budapesztu, mimo że prezentują najważniejsze miejsca w mieście. „Postanowiłem ukazać je takim, jakie zaprezentowało się przede mną podczas jednej z pierwszych wizyt. Dlaczego Budapeszt? Ponieważ miasto to było dla mnie wstępem do kultury węgierskiej i postanowiłem podzielić się wrażeniami jakie na mnie wywarło. Postarałem się pokazać Budapeszt za pomocą symboli, nie odkrywając pełnej tajemnicy, jaką kryje przed każdym z nas!
Michał Gralewski

Wernisaż wystawy 2 września 2016 r. w ramach "Spotkań na węgierskim szlaku" (początek wydarzenia godz. 18.00)
Wystawa czynna od 2 września do 21 października

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny