25 października 2019 16:00

Dwór Karwacjanów

Projekt NOWA NUTA to seria spotkań z ambitną muzyką, poezją i sztuką wizualną dla publiczności z regionu Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i seniorów. Spotkania to połączenie spektaklu muzyczno-literackiego z prezentacją obrazów i rysunków oraz z rozmowami z publicznością. W ramach spektaklu, wybitny polski muzyk Joachim Mencel zagrał współczesne utwory na unikalnym, historycznym instrumencie – lirze korbowej. Muzyce towarzyszyło czytanie wierszy uznanych współczesnych poetów z Krakowa: Joanny Oparek i Wojciecha Bonowicza. Pieśni wykonała Iga Piorunowicz - mezo sopranistka, studenta Akademii Muzycznej. Koncert i czytanie połączone było z prezentacją (korespondujących z nastrojem i tematyką wierszy) obrazów i rysunków znanego malarza i ilustratora Ignacego Czwartosa.

01 września 2018 16:00

Cerkiew w Bartnem

Spektakl jest zwartym poetyckim opisem dziejów Ducha Polskiego od narodzin państwa do momentu Chrztu Świętego. Scenariusz i reżyseria: Monika Rasiewicz; Muzyka: Bogumiła Gizbert-Studnicka; Recytacja: Monika Rasiewicz

25 września 2017

Skansen w Szymbarku

Projekt „Pogórzańskie godanie” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017

09 maja 2015 20:00

Bazylika Mniejsza

Spektakl teatralno-muzyczny oparty na zapiskach ks. Bronisława Swieykowskiego "Z dni grozy w Gorlicach"

15 marca 2015 16:00

Cerkiew w Bartnem

Wieczór poezji religijnej w zabytkowym wnętrzu cerkwi greckokatolickiej w Bartem.

09 sierpnia 2014 21:00

Regietów Wyżny

Akcja artystyczna upamiętniająca dawnych mieszkańców wysiedlonej beskidzkiej wsi Regietów Wyżny.

29 czerwca 2014 18:00 - 18:00

Spektakl słowno-muzyczny „Droga żywiecka" powstał na podstawie przedstawienia Teatru CST pod tym samym tytułem. Scenariusz i reżyseria: Bogusław Słupczyński

24 czerwca 2014 11:00

Przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół wSzymbarku