GENERÁCIA V NOVEJ INTIMITE

02 września 2016 18:00 - 13 listopada 2016

GENERÁCIA V NOVEJ INTIMITE
WYSTAWA GRUPY ARTYSTÓW „C+S” Z CZECH, SŁOWACJI, WĘGIER I POLSKI

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace malarskie, rzeźbiarskie, graficzne oraz instalacje. Grupa „C+S”: Vladimir Broniševský / SK, Frantiśek Turcsanyi / SK, Galina Fleischmannová /CZ, Istvan Burai / HU, Stano Šalko / SK. W wystawie wezmą również udział artyści z Polski: Magdalena Uchman, Marek Burdzy, Renata Szyszlak.

Wystawa Grupy „C + S” oraz polskich gości powstała z nadzieją na przekształcenie się jej w cykl wystaw organizowanych na Słowacji i zagranicą. Jest to artystyczny eksperyment w dziedzinie pokazania topografii obszarów twórczych w realnej, konkretnej przestrzeni. Dotyczy ten projekt średniej generacji artystów, tworzących we wschodniej Słowacji, z centrum w Koszycach. Z reguły ci artyści rozpoczynali swoją działalność pod koniec lat 80-tych, a osiągnięcia odnotowywali w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Działalność ich zaowocowała wieloma wspólnymi wystawami. Aktualna wystawa grupy „C + S” i przyjaciół jest próbą "rozgryzienia" problematyki twórczych zmagań tej generacji i tego pokolenia artystów. Prezentowana wystawa ma za cel pokazanie rozszerzonego obrazu działań w koszycko-preszowskim środowisku artystycznym. Twórcy podejmują się utworzenia na nowo specyficznej, wyjątkowej mapy obszarów artystycznych bez wyraźnego określania granic. A zatem zadajemy sobie pytanie – jak daleko i jak głęboko można poszerzać świat sztuki?

Wernisaż wystawy 2 września 2016 r. w ramach "Spotkań na węgierskim szlaku" (początek wydarzenia godz. 18.00)
Wystawa czynna od 2 września do 13 listopada

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny