<< Cofnij

WYSTAWA BATIKU WIKTORII DUBOWIK / UKRAINA

Wystawy

13 listopada 2015 18:00 - 21 grudnia 2015

Kasztel w Szymbarku

WYSTAWA BATIKU WIKTORII DUBOWIK / UKRAINA
Nietypową technikę malarską jaką jest batik będziemy mogli podziwiać w Oficynie Dworskiej przy kasztelu w Szymbarku od 13 listopada do 21 grudnia 2015 roku podczas wystawy prac Wiktorii Dubowik.


Artystka pochodzi z polskiej rodziny Wojnarowskich (matka z domu Błońska). Urodziła się we Lwowie, tam też ukończyła Lwowski Instytut Sztuk Pięknych. Od 1986 jest wykładowcą w katedrze Tkactwa Artystycznego tejże uczelni. Twórczość Wiktorii Dubowik jest różnorodna. Szczególnie jednak artystka upodobała sobie malarską metodę batiku, polegającą na malowaniu obrazów na delikatnym, jedwabnym podkładzie.

Tematyka prac jest bardzo zróżnicowana: od pejzaży Lwowa - starych uliczek i podwórek, poprzez motywy kwiatowe czerpane z natury, do motywów religijnych. Wiktoria sięga też po tematy inspirowane historią, a zwłaszcza dziedzictwem kulturowym różnych narodów, którym jest zafascynowana. Swoje prace artystka prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Polsce czy Stanach Zjednoczonych. Jej obrazy znajdują się w wielu muzeach i zbiorach prywatnych.


Po wernisażu zapraszamy na wieczór z Elżbietą Wiejaczką w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikiem”. Tematem autorskiej prezentacji będzie: "Tanzania - Kilimandżaro, safari, Zanzibar"

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

ZAPRASZAMY!

Informacje

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku"

Godziny otwarcia

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne
wtorek - piątek od 9:00 - 17:00
soboty i niedziele od 9:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek: nieczynne
wtorek - niedziela od 9:00 - 16:00

Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem.
WSTĘP WOLNY

Dane kontaktowe

38-311 Szymbark
tel.: 18 351-31-14
e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com


Lokalizacja

Do góry