There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/11.13-dubowik

WYSTAWA BATIKU WIKTORII DUBOWIK / UKRAINA

13 listopada 2015 - 21 grudnia 2015

Nietypową technikę malarską jaką jest batik będziemy mogli podziwiać w Oficynie Dworskiej przy kasztelu w Szymbarku od 13 listopada do 21 grudnia 2015 roku podczas wystawy prac Wiktorii Dubowik.

Artystka pochodzi z polskiej rodziny Wojnarowskich (matka z domu Błońska). Urodziła się we Lwowie, tam też ukończyła Lwowski Instytut Sztuk Pięknych. Od 1986 jest wykładowcą w katedrze Tkactwa Artystycznego tejże uczelni. Twórczość Wiktorii Dubowik jest różnorodna. Szczególnie jednak artystka upodobała sobie malarską metodę batiku, polegającą na malowaniu obrazów na delikatnym, jedwabnym podkładzie.

Tematyka prac jest bardzo zróżnicowana: od pejzaży Lwowa - starych uliczek i podwórek, poprzez motywy kwiatowe czerpane z natury, do motywów religijnych. Wiktoria sięga też po tematy inspirowane historią, a zwłaszcza dziedzictwem kulturowym różnych narodów, którym jest zafascynowana. Swoje prace artystka prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Polsce czy Stanach Zjednoczonych. Jej obrazy znajdują się w wielu muzeach i zbiorach prywatnych.

Po wernisażu zapraszamy na wieczór z Elżbietą Wiejaczką w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikiem”. Tematem autorskiej prezentacji będzie: "Tanzania - Kilimandżaro, safari, Zanzibar"

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

ZAPRASZAMY!

{gallery}galerie/2015/11.13-dubowik{/gallery}

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł