STROJE NA WOJE

Edukacja

02 marca 2017

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

STROJE NA WOJE
STROJE NA WOJE – zajęcia z edukacji historycznej (6 - 100 lat)


Historia ludzkości w pewnym ujęciu  to  przeplatające się czasy  wojny i pokoju .Temat wojen i wojskowości jest więc zagadnieniem ogromnie istotnym i (niestety) wciąż aktualnym. Warsztaty będą swoistą historyczną  podróżą przez Świat, gdzie rozegrały się konflikty zbrojne zmieniające bieg dziejów. Osią zajęć będzie kalendarium działań wojennych, które miały istotny wpływ na doskonalenie taktyki i techniki wojskowej.
Formuła warsztatów opierać  się będzie na interakcji uczestników z prowadzącym i ich aktywnym zaangażowaniu  w przebieg zajęć  – prowadzący ubrany w strój z odpowiedniej epoki zaprezentuje militaria, stroje, eksponaty z kolejnych epok historycznych, przedstawiając  historie broni, ekwipunku, sposobu walki w   nawiązaniu do konkretnej bitwy. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć  na pytania na temat przydatności i zastosowania danego przedmiotu, próbując odczytać jego kontekst historyczny.
Na prowadzonych warsztatach jako eksponaty edukacyjne posłużą broń biała i repliki broni palnej, miecz samurajski, miecz wikingów, broń miotająca – łuk proca oraz ekwipunek i mundury z całego świata.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne), uczestnicy indywidualni 
Liczba uczestników: 20
Czas trwania: 1 godz.
Kalendarz zajęć: zajęcia całoroczne, terminy ustalane indywidualnie
Koszt: 4,50 zł od osoby*
* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. (0,00 zł dla  uczestników spoza Miasta Gorlice)
Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów /Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach
Szczegółowe informacje i rezerwacja: Magdalena Zalesko, tel. (18) 35 35 618 /e-mail: galeria@gorlice.art.pl
Do góry