ROBERT KUSEK ''ARABESKA - FORMA DOSKONAŁA" - PRELEKCJA

18 kwietnia 2018 18:00 - 19:00

Dwór Karwacjanów

ROBERT KUSEK ''ARABESKA - FORMA DOSKONAŁA" - PRELEKCJA
Zapraszamy 18 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 do Dworu Karwacjanów na prelekcję Roberta Kuska ,,Arabeska - forma doskonała''
Jednym z motywów przewodnich prezentacji będą zabytki Syrii, a w szczególności starożytnej Palmyry, których duża część została bezpowrotnie zniszczona podczas trwającej od kilku lat wojny.

„ARABESKA – FORMA DOSKONAŁA” to prelekcja ilustrująca motywy dekoracji architektonicznej i wzornictwo obszaru obejmującego południe Półwyspu Iberyjskiego, Afrykę Północną, Bliski Wschód oraz Azję Zachodnią i Środkową.   Prelekcja przybliża genezę wzornictwa artystycznego obecnego w sztuce islamu, a w szczególności jego związki ze spuścizną antyku i Bizancjum.

ROBERT KUSEK urodzony w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kulturami basenu Morza Śródziemnego  i Azji. Liczne podróże oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu architektury  i wzornictwa artystycznego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00

Bilety wstępu: