PRELEKCJA „GRECKI ORIENT” / ROBERT KUSEK

Dwór Karwacjanów

PRELEKCJA „GRECKI ORIENT” / ROBERT KUSEK
22.03 (środa), godz. 18:00, wstęp wolny

GRECKI ORIENT to bogato ilustrowana zdjęciami prelekcja przybliżająca wpływy orientalne w architekturze, rzeźbie i ceramice starożytnej Grecji. Motywem przewodnim jest wzajemne oddziaływanie kultur w obrębie Bliskiego Wschodu ze szczególnym uwzględnieniem wpływów greckich na sztukę PERSEPOLIS – legendarnej stolicy Imperium Perskiego.

ROBERT KUSEK ur. w 1963 roku absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego. Liczne podróże obejmujące Europę południową, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód, jak również zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu odmiennych kultur.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17