Pieśń o Ziemi Naszej - Ziemi Gorlickiej

Wykłady i spotkania

25 kwietnia 2017 10:00

Pieśń o Ziemi Naszej - Ziemi Gorlickiej
Zakończyła się szósta edycja konkursu ph. „PIEŚŃ O ZIEMI NASZEJ – ZIEMI GORLICKIEJ” im. Wincentego Pola.

O Złote Pióra w czterech kategoriach: wiersz, piosenka o Beskidzie Niskim i Pogórzu, praca plastyczna oraz strona internetowa lub film, rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego.

Pomysłodawcą konkursu jest wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina.  Witając uczestników i gości przypomniał, że 20 kwietnia minęła 210 rocznica urodzi patrona konkursu Wincentego Pola, a w grudniu obchodzić będziemy 145. rocznicę jego śmierci. Roman Dziubina podkreślił ścisłe związki poety z Ziemią Gorlicką, gdyż przez kilka lat mieszkał w pałacu Skrzyńskich w Zagórzanach, a następnie we własnym dworku w Gliniku Mariampolskim (obecnie dzielnica Gorlic).
Roman Dziubina wręczył laureatom dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Przekazał serdeczne gratulacje zwycięzcom i dziękował wszystkim uczestnikom i opiekunom za trud przygotowania prac konkursowych. Życzył, aby kontynuowali swoje pasje artystyczne i czerpali z nich radość
Uroczystość prowadził naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusz Mikrut.
Podsumowanie konkursu odbyło się w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku, a gości podejmowała kierownik Ewa Piotrowska-Kukla.

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny