Pieśń o Ziemi Naszej - Ziemi Gorlickiej

Wykłady i spotkania

25 kwietnia 2017 10:00

Pieśń o Ziemi Naszej - Ziemi Gorlickiej
Zakończyła się szósta edycja konkursu ph. „PIEŚŃ O ZIEMI NASZEJ – ZIEMI GORLICKIEJ” im. Wincentego Pola.

O Złote Pióra w czterech kategoriach: wiersz, piosenka o Beskidzie Niskim i Pogórzu, praca plastyczna oraz strona internetowa lub film, rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego.

Pomysłodawcą konkursu jest wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina.  Witając uczestników i gości przypomniał, że 20 kwietnia minęła 210 rocznica urodzi patrona konkursu Wincentego Pola, a w grudniu obchodzić będziemy 145. rocznicę jego śmierci. Roman Dziubina podkreślił ścisłe związki poety z Ziemią Gorlicką, gdyż przez kilka lat mieszkał w pałacu Skrzyńskich w Zagórzanach, a następnie we własnym dworku w Gliniku Mariampolskim (obecnie dzielnica Gorlic).
Roman Dziubina wręczył laureatom dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Przekazał serdeczne gratulacje zwycięzcom i dziękował wszystkim uczestnikom i opiekunom za trud przygotowania prac konkursowych. Życzył, aby kontynuowali swoje pasje artystyczne i czerpali z nich radość
Uroczystość prowadził naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusz Mikrut.
Podsumowanie konkursu odbyło się w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku, a gości podejmowała kierownik Ewa Piotrowska-Kukla.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł