KUPIŃSKI GUITAR DUO - koncert gitarowy

KUPIŃSKI GUITAR DUO - koncert gitarowy
Koncert w ramach VII Spotkań Gitarowych
Organizator koncertu: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Gorlicach

Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński to duet łączący pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych. Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych oraz wielokrotnie otrzymywali stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Oprócz działalności koncertowej zajmują się też pracą pedagogiczną.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne