<< Cofnij
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2014/klups-miernik

KONCERT KAMERALNY - Martyna Klupś - flet, Anna Maria Miernik - fortepian

Koncerty

19 listopada 2014

Dwór Karwacjanów

W programie:
C.Franck-Sonata A-dur n flet i fortepian
T. Szeligowski- Sonata na flet i fortepian

Martyna Klupś -  flecistka , studentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu pod kierunkiem Tomasza Walczaka, oraz studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Uczestniczyła w wielu kursach na których pobierała lekcje u flecistów: świa: Wally Hasse, Łukasza Długosza, prof. Janosa Balinta , prof. Jerzego Mrozika, prof. Kazimierza Moszyńskiego, dr Ewy Murawskiej, dr hab. Elżbiety Woleńskiej. Brała też udział w warsztatach kameralnych prowadzonych przez prof. M. Szwajger- Kułakowską.
Laureatka konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych m. in. : I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Belgradzie, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie. Laureatka III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Sosnowcu, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, a także na Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Bydgoszczy. Martyna jest także laureatką II nagrody na XI Europejskim Konkursie „Mendelsohn Cup” we Włoszech i I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie „Giovanni Musicisti” w Treviso . Laureatka I nagrody na V Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie i II nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu. Osiągnięcia w muzyce kameralnej to finał I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z fortepianem w Warszawie, I nagroda w kategorii zespołów kameralnych trio na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Izabelin- Łomianki / Warszawa, wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze.
Flecistka uzyskała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w latach 2007-2008. W 2010 r. została stypendystką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” . W kolejnych latach 2012/2013 otrzymała stypendium niemieckiej fundacji Jutting , a także stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Roku 2013 Martyna Klupś-Radny otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dzidzictwa Narodowego dla studentów.
Martyna brała udział w wielu projektach m. in. oprawa muzyczna - występ solowy w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza; org. UAM i Archidiecezja Poznańska, a także wykonała recital solowy w cyklu „ Młodzi laureaci w Wadze”. W 2013r. Miała okazję wystąpić na wręczeniu prestiżowych nagród dla dziennikarzy w klubie pod Gruszą w Krakowie. Ponadto koncertuje w wielu ośrodkach kulturalnych w Krakowie i innych miastach polskich W jej szerokim repertuarze znajdują się utwory epok od baroku po muzykę XX wielu. Są to dzieła solowe, a także kameralne. 

„Anna Miernik należy do nielicznego grona szczególnie wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia.”
/Zbigniew Lampart - krytyk muzyczny, kompozytor/
Anna Miernik - występowała na 4 kontynentach w 14 krajach (Armenia, Australia, Gruzja, Kanada, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Nowa Zelandia, Polska, Serbia, Słowenia, Turcja, USA, Włochy). Jest laureatką licznych nagród międzynarodowych i krajowych. Doceniana za osiągnięcia artystyczne i naukowe.
Koncertuje jako solistka i kameralistka w prestiżowych salach koncertowych. W czasie tournée w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i USA w roku 2013 wystąpiła z 15 recitalami, w czasie których zaprezentowała się m. in. w słynnej Operze w Sydney. W czasie artystycznych podróży odwiedziła z koncertami miasta takie jak: Ottawa, Calgary (Kanada), Orchard Lake (USA), Canberra, Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth (Australia), Wellington (Nowa Zelandia), Tbilisi (Gruzja), Erywań (Armenia), Ałmaty (Kazachstan).
W czerwcu 2014 roku ukazała się jej pierwsza płyta, którą nagrała na zaproszenie skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej. W albumie znajdują się Sonaty na skrzypce i fortepian J. Brahmsa i C. Francka. Pierwszy koncert promocyjny odbył się w Łazienkach Królewskich w Warszawie w Teatrze Stanisławowskim. Recital swoją obecnością zaszczycili ważni gości ze świata muzyki, telewizji i biznesu. Płyta zyskuje bardzo pochlebne recenzje, jest określana jako „przyjemna porcja klasyki” (Newsweek Polska).
Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula, którą ukończyła z wyróżnieniem. Pracowała również z wybitnymi pedagogami o międzynarodowej sławie w czasie kursów mistrzowskich, wśród których warto wymienić maestro Paula Badurę-Skodę – legendę światowej pianistyki czy prof. Dinę Yoffe, laureatkę Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w roku 1975.
Artystka dużo uwagi poświęca promocji polskiej muzyki oraz rodzimej kultury poza granicami kraju. W jej repertuarze znajdują się utwory ponad 20 polskich kompozytorów, których dzieła regularnie włącza do programów koncertów na całym świecie. Pianistka wykonuje kompozycje reprezentujące różne epoki, gatunki i style. Fascynuje ją również muzyka najnowsza oraz możliwość zaprezentowania i zainspirowania publiczności dziełami, których nigdy wcześniej nie mieli okazji usłyszeć. Zrealizowała kilka prawykonań, wśród których znalazły się także utwory dedykowane jej samej.
Jej koncerty były transmitowane i retransmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych, a recenzje z koncertów ukazują się w prasie międzynarodowej (Sydney Morning Herald, The Epoch Times Ottawa).
Za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne i naukowe pianistka otrzymała liczne nagrody w tym stypendia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Więcej informacji na: www.annamiernik.com

{gallery}galerie/2014/klups-miernik{/gallery}














Zapowiedzi

01 września 2024 - 31 grudnia 2024

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

01 listopada 2024 - 31 grudnia 2024

Kasztel w Szymbarku

12 listopada 2024 - 31 grudnia 2025

małopolska

03 grudnia 2024 - 30 listopada 2025

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry