KOŃ JAKI JEST, KAŻDY WIDZI

02 marca 2017

Zagroda Maziarska

KOŃ JAKI JEST, KAŻDY WIDZI
KOŃ JAKI JEST, KAŻDY WIDZI – warsztaty edukacyjno-plastyczne (3- 11 lat)

Koń towarzyszył człowiekowi od zawsze – w boju, w pracy na roli, jako środek transportu. Był oczywistym elementem otaczającej rzeczywistości tak powszechnym, że pod hasłem ,,koń” w starym słowniku znalazł się opis ,,koń jaki jest, każdy widzi..”. Dzisiaj widok żywego konia staje się zjawiskiem coraz rzadszym, a młodsi z nas często znają go tylko z mediów i ilustrowanych bajek dla dzieci.
Ideą projektowanych warsztatów jest przybliżenie sylwetki konia najmłodszym, posługując się metodami uruchamiającymi ich artystyczną, muzyczną i ruchową ekspresję. W części artystycznej dzieci wykonają zabawkę – przygotowany wcześnieji, szablon głowy końskiej ozdobią i pomalują wg własnej fantazji. Następnie w formie zabawy i przy pomocy powiększonego modelu konia instruktor zapozna je z budową , odgłosami i rodzajami chodu tego zwierzęcia.
W części rozwijającej ekspresję ruchową planowana jest zabawa z wykonana zabawką: wyścigi konne, bieg przez przeszkody itp. Podsumowaniem i sprawdzianem nabytej wiedzy będą na zakończenie zajęć quizy i zgadywanki, a namacalnym efektem warsztatów zabrana do domu, własnoręcznie wykonana zabawka - drewniany koń na patyku.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież (przedszkola, szkoły podstawowe)
Liczba uczestników: dzieci od 3-6 lat grupa do 15 osób; 7 – 11 lat grupa do 25 osób
Czas trwania: 1,5 godz.
Kalendarz zajęć: kwiecień – październik; częstotliwość – dwa razy w miesiącu terminy ustalane indywidualnie