JACEK KOSIBA / FOTOGRAFIA

25 listopada 2016 18:00 - 11 stycznia 2017

Dwór Karwacjanów

JACEK KOSIBA / FOTOGRAFIA
Jacek Kosiba urodzony w 1944 roku w Stróżówce koło Gorlic. Fotografią zajmuje się od 1956 roku.

W 1965 ukończył kurs specjalistów fotolaborantów. Uprawnienia zawodowe z fotografii zdobył w 1974 roku w Rzeszowie, a w 1978 roku otrzymał uprawnienia instruktora fotografii II kategorii nadane prze MKiSz. W 1963 roku zostaje członkiem Gorlickiego Towarzystwa Fotograficznego, a w 1967 roku członkiem jego zarządu. Od 1976 roku jest również członkiem Sądeckiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1978 roku członkiem jego zarządu. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych GTF oraz STF, jak również w wystawach pokonkursowych. Nagrodzony w konkursie ogólnopolskim „W obiektywie turysty” w 1974 roku,a w 1977 roku w konkursie ogólnopolskim „365 Nowego Sącza” uzyskał II miejsce.  Wiedzę z fotografii pogłębiał na szkoleniach Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych w Warszawie, jak również na plenerach i sympozjach pod okiem takich mistrzów jak: Jan Spałwan, Paweł Pierściński czy Władysław Werner. W tym też czasie wystawia swoje prace wspólnie z Mieczysławem Staszewkim, na dwóch wystawach reportażowych z „Pucharu Magury” oraz na wystawie „Tryptyk gorlicki”. Od 1981 roku fotografował głównie do szuflady, sporadycznie udostępniając swoje prace. W 2008 roku za namową Stanisława Hubnera oraz Madaleny Miller pokazuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach – wystawe „Porównania”. Od tego czasu do chwili obecnej pokazał kilkanaście tematycznych wystaw indywidualnych oraz dwie z Januszem Fiegą. Wystawy jak „Porównania”, „Baśniowa kraina”, „Niesamowitości lasu”, „Cztery pory roku”, „Beskid Niski w fotogtafii”, „Klimkówka oaza spokoju” „Leśne duchy”, „Czas zatrzymany”, „Tam gdzie woda czysta” , „Impresje Beskidzkie”, „Impresje zimowe” pokazał między innymi w bibliotekach w Gorlicach, Bieczu, Muzeum PTTK w Gorlicach, Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Klimkówce, oraz w Bardejowie i Sosnowcu. Twórczość swoją traktuje cały czas jako pasję amatorską. W 2012 rezygnuje z członostwa w Gorlickim Towarzystwie Fotograficznym.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17