BOGDAN KLIMCZYK / grafika

Wystawy

18 maja 2018 18:00 - 20 czerwca 2018 16:00

Dwór Karwacjanów

BOGDAN KLIMCZYK / grafika
Serdecznie zapraszamy do Dworu Karwacjanów na wernisaż Bogdana Klimczyka, który odbędzie się 18 maja 2018 roku o godz. 18.00.

BOGDAN KLIMCZYK
Urodził się w Gorlicach w 1962 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem oraz Studium Nauczycielskiego w Nowym Sączu na kierunku wychowanie plastyczne. Początkowo pracował  jako wykładowca historii sztuki. Za   wybitne osiągnięcia pedagogiczne w dziedzinie plastyki otrzymał nagrodę Kuratorium Oświaty i Wychowania. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Współtworzył  Galerię Sztuki ''Miniatura'' w Grybowie. Jest organizatorem wielu krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Współpracuje  z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej prowadząc plenery malarskie dla dzieci i młodzieży. Za szczególne zasługi w  upowszechnianiu sztuk plastycznych otrzymał Nagrodę Starosty Nowosądeckiego.

Grafika komputerowa jest  najnowszym i pełnym nieodkrytych jeszcze  możliwości medium, służącym do  przekazywania zarówno emocji jak i artystycznych przemyśleń.  Każde działanie na tym polu wymaga podjęcia nie tylko decyzji i wyboru ikonografii, lecz także osobistego, indywidualnego spojrzenia na konstruowaną przestrzeń. Otaczającą nas rzeczywistość można interpretować jako formę abstrakcji. Wszystko zależy od sposobu odbioru perspektywy i znaczeń jakie nadamy w procesie twórczym obrazowi. Przetwarzany komputerowo obiekt w przestrzeni staje się w zależności od użytych środków wyrazu – rysunkiem, grafiką lub malarstwem. Ważny jest nie tylko wybór czy kadrowanie obrazu, na ostateczny efekt składają się tysiące niuansów artystycznego warsztatu. Powstająca grafika na etapie końcowym to w efekcie zatrzymany kadr który decyzją artysty wybrany został z tysiąca wersji. Komputer pozwala na utrwalenie wielu tajemniczych przestrzeni w których zawieram własne emocje opowiadając o pięknie i przemijaniu. Dzięki tym możliwościom zatrzymuję te obrazy na dłużej, niektóre na zawsze. Każdą nową wystawę moich prac traktuję jako okazję do wspólnej przechadzki ze zwiedzającymi. Serdecznie zapraszam.
                                                                                                                                                             Bogdan Klimczyk


 

                                                                                                                                                               
                                                                                         

  
Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry