Pogórzański etnodizajn

Skansen w Szymbarku

Pogórzański etnodizajn
Zajęcia warsztatowe – Bon kultury – dla osób indywidualnych

Warsztaty inspirowane tradycyjnym ludowym wzornictwem i technikami rękodzielniczymi. Oglądając dawne przedmioty, stroje i narzędzia poznamy wzory, materiały i techniki rękodzielnicze stosowane przez mieszkańców pogórzańskich wsi. Opierając się na ludowej tradycji będziemy projektować, ozdabiać i tworzyć współczesne przedmioty.
Na warsztatach, które odbędą się w niedzielę (20.12.2015) proponujemy ozdabianie ekologicznych toreb za pomocą różnego rodzaju haftu lub zdobienie toreb farbami przy użyciu stempli i szablonów.
prowadzenie: animator kultury, osoba posiadająca doświadczenie w prowadzeniu zajęć o charakterze edukacyjnym, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej

• obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (najpóźniej 2 dni przed planowanymi warsztatami)
  • opłata za zajęcia edukacyjne: 4,00 zł/os.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela: Barbara Wojnarska, Anna Niemczyńska-Szurek 18 351 10 18, e-mail: skansen.szymbark@gmail.com

Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

GODZINY OTWARCIA:
Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota, niedziela 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik - kwiecień
poniedziałek - niedziela 9.00 - 15.00

Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem

DZIEŃ WOLNEGO WSTĘPU: poniedziałek

BILET WSTĘPU: