Piotr Wójtowicz „Konstelacje” / malarstwo

Piotr Wójtowicz „Konstelacje” / malarstwo
Wystawa czynna w Oficynie dworskiej przy kasztelu od 02. 10. do 10. 11. 2015

Piotr Wójtowicz
Urodził się w 1958 roku w Stalowej Woli. Absolwent PLSP w Jarosławiu. Studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Jana Szancenbacha i pracowni rysunku prof. Zbyluta Grzywacza. Nauka grafiki w pracowni wklęsłodruku prof. Mieczysława Wejmana. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1983 roku. Uprawia głównie malarstwo i rysunek, zajmuje się także projektowaniem graficznym. Współpracuje z Krośnieńskim Przedsiębiorstwem Budowlanym przy cyklu wydawniczym pod nazwą Kalendarz KPB, prezentującym twórczość artystów związanych z Krosnem i regionem krośnieńskim. Jest animatorem działań z zakresu kultury plastycznej współpracując jako kurator z galeriami BWA w Krośnie, Piwnicą PodCieniami – galerią Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Galerią Sztuki Współczesnej w Przemyślu, Podkarpackim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych w Rzeszowie. Współpracował także z Krośnieńskim Domem Kultury, obecnie Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, wspierając amatorski ruch plastyczny inicjował wystawy wybitnych postaci z tego obszaru aktywności artystycznej. Opracowuje katalogi wystaw, pisze teksty i recenzje o sztuce innych artystów. Od 1983 roku jest pedagogiem Liceum Plastycznego w Krośnie (wcześniej z siedzibą w Miejscu Piastowym), gdzie od blisko trzydziestu lat kieruje sekcją przedmiotów artystycznych. Uczy rysunku i malarstwa wg autorskiego programu problemowego i dydaktycznego. Juror w przeglądach plastycznych uczniów szkół artystycznych II stopnia, inicjator wystaw utalentowanej młodzieży. W latach 2005, 2006 prowadził w sekcji studiów zaocznych, pracownię malarstwa w architekturze w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Członek zespołów jurorskich regionalnych i międzynarodowych profesjonalnych konkursów plastycznych. Zorganizował 28 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Kielcach, Stalowej Woli, Sandomierzu, Krośnie, Cieszynie, Częstochowie, Nowym Sączu, Gorlicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Zakopanem, Montpellier (Francja), Koszycach (Słowacja). Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych środowiskowych, ogólnopolskich, zagranicznych. Laureat konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych, m.in. I, II i VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa Euroregionu Karpaty, „Srebrny Czworokąt” – Przemyśl, Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Współczesnego, „Jesienne Konfrontacje” – Rzeszów, Ogólnopolski Salon Sztuki, „Homo Quadratus Ostroviensis”- Ostrowiec Świętokrzyski, przeglądów twórczości członków ZPAP Okręgu Rzeszowskiego. Był czterokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1986, 1988, 1996 i 2001. W roku 1999 i 2010 otrzymał Nagrodę Indywidualną I- go stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Za działalność artystyczną, w roku 2004 wyróżniony nagrodą specjalną Prezydenta Miasta Krosna.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł