Sukces chóru Cantores Carvatiani na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "Musica Sacra Bratislava"

Koncerty

19 czerwca 2015 - 20 czerwca 2015

Bratysława

Festiwal odbył się w dniach 18 -21 czerwca 2015 roku w stolicy Słowacji – Bratysławie i współzawodniczyły w nim chóry różnych kategorii, zarówno amatorskie jak i profesjonalne.

W festiwalu uczestniczyło kilkanaście zespołów m.in. z Chorwacji, Słowenii, Rumunii, Łotwy, Słowacji i Polski. W kategorii obejmującej muzykę o tematyce sakralnej, każdy chór obligatoryjnie musiał zaprezentować pieśń epoki renesansu, romantyzmu, a także pieśń kompozytora urodzonego po 1920 roku. Natomiast w kategorii obejmującej repertuar dowolny istniała możliwość pełnej swobody w doborze repertuaru.

Prezentacje konkursowe oceniane były przez jury, w którym zasiedli: prof. Kurt Bikkembergs ( kompozytor i dyrygent z Belgii), prof. Blanka Juhanakova ( pianistka i chórmistrzyni ze Słowacji) oraz dr Andrea Angelini ( kompozytor i chórmistrz z Włoch).

Gorlicki chór zaprezentował się w dwóch kategoriach: sakralnej i z repertuarem dowolnym. Zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii chór uzyskał jedne z najwyższych punktacji festiwalu, zdobywając dwa „Srebrne Pasma”.

Chór CANTORES CARVATIANI pod kierunkiem dyrygent Anny Cisoń działa przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

Zdjęcia pochodzą ze strony Organizatora Festiwalu

zdjęcia z archiwum chóru Cantores Carvatiani