NOC MUZEÓW W SZYMBARSKIM KASZTELU

16 maja 2015 20:00

NOC MUZEÓW W SZYMBARSKIM KASZTELU
Noc Muzeów

„Tajemnice strychu”- występ Wojciecha Sanka i krótki film dokumentalny o podkowcu małym. Projekcja na ścianie kasztelu.
Strych w kasztelu w Szymbarku jest miejscem zamieszkania jednego z najrzadszych europejskich nietoperzy, podkowca małego. Gatunek ten objęty jest ścisłą ochroną i zakresem działań Projektu Life Podkowiec+.
Wejście na strych kasztelu nie jest udostępniane na co dzień zwiedzającym.
Projekcja filmu była więc świetną okazją do zapoznania się z życiem tego tajemniczego, nocnego stworzenia.

zdjęcia: Natalia Wszołek

Godz.20.20-21.40 – „Nosferatu-symfonia grozy”, niemiecki film grozy w reżyserii Wilhelma Murnau`a z roku 1922 z polskim lektorem.
Projekcja na ścianie kasztelu.
„Nosferatu-symfonia grozy” to jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu i jeden z pierwszych horrorów w historii kina. Czas i miejsce projekcji – noc, mury starego zamku- wzmocnią jeszcze efekt niesamowitości i grozy.

Godz.20.00-22.00 {w powtarzających się sekwencjach}- „ Wachlarz Białej Damy”, aranżacja multimedialna.
Miejsce: tzw. Komnata Wielka kasztelu
Piękny wachlarz to najnowszy nabytek muzeum, nigdy jeszcze nie prezentowany zwiedzającym. Po raz pierwszy przy okazji „Nocy muzeów” zostanie on w bardzo szczególny sposób wyeksponowany dla publiczności. Aranżacja ekspozycji łącząca w sobie różnorodne efekty wizualne i akustyczne wprowadzi widza w niezwykle osobliwe klimaty.

Godz.22.00 „ Sonata księżycowa”/Moonlight sonata –L. van Beethoven
Miejsce: teren przed kasztelem
Zakończenie wieczoru odtworzeniem nagrania jednej z najsłynniejszych sonat w historii muzyki.

Obiekt będzie udostępniony do zwiedzania w godzinach 20.00-22.30
Wstęp wolny

W razie niepogody organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprezy.

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny