«Pieśni mojej matki Julii» - Igor Kucer / KONCERT

03 czerwca 2017 18:00 - 20:00

Dwór Karwacjanów

«Pieśni mojej matki Julii» - Igor Kucer / KONCERT
«Pieśni mojej matki Julii» to niezwykły projekt, którego punktem wyjścia są autentyczne nagrania matki Andiego Warhola, Julii Warchoły (z domu Zawadzkiej).
Za namową syna Andiego, pani Warchołowa, w 50. latach ubiegłego wieku, nagrała w Pittsburghu płytę z rusińskimi/łemkowskimi ludowymi piosenkami. Kopie płyty wysyłała potem w prezencie do swoich najbliższych na Preszowską Ruś.

W zamyśle twórców projektu było nadanie starym piosenkom drugiеgo życia - opracować je na nowo i w interpretacji śpiewaka operowego Igora Kucera, przy akompaniamencie jazzowego bandu Emotion Group, zaprezentować je szerokiej publice. W 2015 roku rusnackie, ludowe piosenki, które Julia śpiewała małemu Andiemu, we współczesnych aranżacjach zostały zarejestrowane na płycie CD. Od tego czasu Igor Kucer z Emotion Group koncertują z tym repertuarem po całej Słowacji, USA. Pierwszy raz «Pieśni mojej matki Julii» zostaną wykonane w Polsce.

Igor Kucer - profesjonalny muzyk, śpiewak operowy, skrzypek, absolwent Konserwatorium w Koszycach i Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Był członkiem Kameranej Orkiestry Młodych Solistów w Bratysławie. Ukończył Ukraińską Narodową Muzyczną Akademię im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Występuje na deskach znakomitych teatrów i oper państw południowo-wschodniej Europy, są to m. in. Teatr Narodowy w Brnie, Opera Narodowa w Pradze czy Państwowy Teatr w Koszycach. Współpracuje z wieloma orkiestrami, np. z orkiestrą Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Wielką Orkiestrą Radia i Telewizji Moskwy, orkiestrą Koszyckiej Filharmonii, Pilzneńskiej Filharmonii, Kameralną Orkiestrą Virtuosi di Praga czy orkiestrą Państwowej Opery w Budapeszcie. Koncertuje po całym świecie. Występował m.in. w Meksyku, Japonii, Hiszpanii, Anglii, Niemczech, we Włoszech, w Rosji i oczywiście po całej Słowacji, Czechach i Ukrainie.

Organizator: Ruska Bursa
Współorganizator: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Dwór Karwacjanów
3.06.2017 (sobota) godz. 18:00