<< Cofnij

VISIONI/WIZJE POLSKO-WŁOSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI ARTYSTÓW ZE STOWARZYSZENIA FORUM INNOWACYJNOŚCI ODIN

Wystawy

29 lipca 2016 18:00 - 24 sierpnia 2016

Dwór Karwacjanów

VISIONI/WIZJE POLSKO-WŁOSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI ARTYSTÓW ZE STOWARZYSZENIA FORUM INNOWACYJNOŚCI ODIN
VISIONI/WIZJE - POLSKO-WŁOSKA WYSTAWA TWÓRCZOŚCI ARTYSTÓW ZE STOWARZYSZENIA FORUM INNOWACYJNOŚCI ODIN w Krakowie

Wystawa Visioni/Wizje
prezentuje obrazy, rzeźby i fotografie dwunastu włoskich artystów wybranych z galerii Transvisionismo w Castell’Arquato (w prowincji Piacenza) oraz dwunastu polskich artystów.
[…] Celem międzynarodowego projektu jest zapoznanie publiczności obydwu krajów z dokonaniami współczesnych artystów tworzących poza nurtem sztuki performance i wideoinstalacji. Zaproszeni artyści reprezentują odmienne nurty sztuki współczesnej, posługują się różnymi konwencjami i językami plastycznej wypowiedzi. Inny jest też ich temperament twórczy. Łączy ich jednak przywiązanie do tradycji rozumianej jako punkt odniesienia do własnych rozwiązań i przemyśleń. Przyznają się do czerpania inspiracji z dokonań poprzedników, nie usiłując przekonywać nas za wszelką cenę o swojej wyjątkowości.
W wystawie Visioni weźmie udział 12 artystów włoskich związanych z grupą Transvisionismo i taka sama ilość artystów polskich zaproponowanych przez Galerię Labirynt. W skład grupy polskiej wchodzą również artyści będący przedstawicielami środowisk twórczych miast, w których prezentowana będzie wystawa w Polsce.
Oprócz artystów krakowskich: prof. Teresy Żebrowskiej, Moniki Kusak-Leśniak, Renaty Rychlik czy Macieja Gryglaszewskiego i współpracujących z Galerią Labirynt Agnieszki Gamzy i Piotra Worońca wezmą w niej udział artyści związani z Kielcami – prof. Małgorzata Bielecka i dr Teresa Ślusarek. Częstochowę reprezentuje ukrywająca się pod nazwą Monstfur grupa artystów street art, Zakopane Anna Schumacher i fotografik Zbigniew Ładygin, a Opole prof. Edward Syty. […]

Wystawa czynna od 29 lipca do 24 sierpnia br.
Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela nieczynne
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Subday closed
Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry