Marta Wakuła-Mac urodzona w 1979 r. w Nisku. Absolwentka Instytutu Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie (1998-2003). Dyplom z linorytu otrzymała w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka. Brała udział w konkursach graficznych oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Od 2004 roku jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Grafików w Dublinie - Graphic Studio Dublin. Zajmuje się linorytem oraz miedziorytem.

Bierze czynny udział w wystawach i projektach graficznych studia. W maju tego roku jej praca pt."Dublin Port" została wyselekcjonowana do prestiżowej wystawy laureatów organizowanej przez Dublin Port Company. Artystka została również zaproszona do wzięcia udziału w wystawie pt. "Objawienie", która odbędzie się w National Gallery of Ireland w 2009 roku. Jej prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, Civic Museum of Cremona, Włochy, National Gallery of Ireland, Dublin oraz w kolekcjach prywatnych. Ostatnio opublikowana została w Irlandii, zilustrowana przez artystkę, powieść Susan Knight pt. "Gomorrah".


Informacje

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17
niedziela - nieczynne

bilety wstępu: normalny: 2,00 zł;
ulgowy: 1,00 zł

Wystawy stałe

Proponujemy zwiedzanie XVI-wiecznych reliktów architektonicznych Dworu Karwacjanów, siedziby rodu Dersława Karwacjana, założyciela i właściciela Gorlic - zobacz więcej

Dane kontaktowe

38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Mapa dojazdu

Do góry