Urodził się w 1951 roku w Manchester (Anglia). Rzeźbę studiował w Brighton Politechnic i Slade School of Art w Londy­nie. W ostatnim dwudziestoleciu prace artysty podziwiano na licznych wystawach w Wielkiej Brytanii, Francji, USA i Polsce. Począwszy od roku 1971 Robert Koenig regularnie odwiedzał Polskę. Najczęściej przebywał w starej, bo swoją historią sięgającą XIII wieku wsi Dominikowice, z której pochodzi matka artysty. Dominikowice (niedaleko Gorlic) położone są w malowniczej i romantycznej scenerii Beskidu Niskiego w południowo-wschodniej części Polski. W tym właśnie miejscu narodził się projekt „Dziadów".

„Dzia­dy" są już drugim ważnym projektem rzeźbiarskim w roku 1997 powstałym pod wpływem tych wizyt. We wcześniejszej wystawie „At the Edge of Centuries... („Na krańcu wieków...) z marca 1997 artysta wykorzystał technikę fotografii na drewnie. W „Dziadach" powraca on do techniki rzeźbienia i polichromowania drewna, na której opierała się wystawa „Tempie and Portals („Świą­tynia i portale") z roku 1992. Obydwa projekty z roku 1997 zajmują się problemami pocho­dzenia, przynależności, dziedzictwa i tradycji.


Informacje

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17
niedziela - nieczynne

bilety wstępu: normalny: 2,00 zł;
ulgowy: 1,00 zł

Wystawy stałe

Proponujemy zwiedzanie XVI-wiecznych reliktów architektonicznych Dworu Karwacjanów, siedziby rodu Dersława Karwacjana, założyciela i właściciela Gorlic - zobacz więcej

Dane kontaktowe

38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Mapa dojazdu

Do góry