Zbiory Kultury - Inscenizacja Dożynek Ziemiańskich

Skansen w Szymbarku i Kasztel

Zbiory Kultury - Inscenizacja Dożynek Ziemiańskich
Zapraszamy do skansenu i Kasztelu w Szymbarku

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku oraz Kasztel w Szymbarku zapraszają w dniu 16.08.2015 r. (niedziela) na wydarzenie pt. „Zbiory kultury”

Projekt Zbiory Kultury organizowany jest w ramach programu DIY. Tryb warunkowy, realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury

Od godziny 14.00 do 16.00 zapraszamy do skansenu w Szymbarku na grę terenową - warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży połączone z poznawaniem zwyczajów i tradycji Pogórzan i Łemków (nauka kroków tanecznych i przyśpiewek, wykonywanie ozdób ze słomy, układanie bukietów zielnych, wyrób masła itp.)
O godzinie 16.00 rozpocznie się inscenizacja tradycyjnych dożynek ziemiańskich w scenerii skansenu i kasztelu w Szymbarku pt. "Żniwny wianek"

Atrakcje towarzyszące:

-tradycyjny poczęstunek
-przejażdżka bryczką
- zabawa przy akompaniamencie kapeli

W wydarzeniu biorą udział:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru „BESKIDY” w Dominikowicach
Ośrodek Kultury Gminy Gorlice
Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Persiina”
Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Polanie”
Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki