XII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

Muzeum Ziemi Bieckiej

Wstęp: Wolny
XII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA
Serdecznie zapraszamy 30 września do Muzeum Ziemi Bieckiej na koncert w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncert będzie zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. WSTĘP BEZPŁATNY.

wykonawcy:   Kwartet Camerata

Włodzimierz Promiński - I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce,
Piotr Reichert - altówka, Rafał Kwiatkowski - wiolonczela

program:

Ignacy Feliks Dobrzyński - Kwartet e-moll op.7
Allegro espressivo e moderato
Scherzo. Allegro vivace ma non troppo presto
Adagio molto espressivo
Presto

Johannes Brahms - Kwartet a - moll op. 51 nr 2
Allegro non troppo
Andante moderato
Quasi Minuetto, moderato
Finale. Allegro non assai

KWARTET CAMERATA   jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych. W czasie 33 lat swojej działalności Kwartet występował w wielu renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 I nagroda), Portsmouth (1998 specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu Beli Bartoka).
Kwartet Camerata nagrał ponad 30 płyt. Jedna z nich, z muzyką F. Schuberta została uznana przez miesięcznik płytowy Studio za płytę roku 1995.
W 2004 roku zostali wyróżnieni przez Ministra Kultury odznaczeniem "Zasłużony działacz kultury", a 2009 – brązowymi medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis”.
W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.
Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 1992 roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. W dowód uznania otrzymał w 2003 roku od władz Gorlic symboliczne klucze do bram miasta, a w 2005 roku doroczną nagrodę Starosty Gorlickiego „Mosty Starosty”.

Organizatorzy:

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów,
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Współorganizatorzy:

Bobowa: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia