XII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

Państwowa Szkoła Muzyczna w Bobowej

Wstęp: Wolny
XII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA
Serdecznie zapraszamy 28 września do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bobowej na koncert w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncert będzie zorganizowany  z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. WSTĘP BEZPŁATNY.

wykonawcy:    Ravel Piano Duo

Katarzyna Ewa Sokołowska, Agnieszka Kozło

Program:

Antonin Dvořak  - Legendy na 4 ręce op.59 nr 1,3,10
Maurycy Moszkowski - " Kaleidoskop"
Molto Allegro e con fuoco
Presto
Andante
Allegro moderato e grazioso
Allegro con spirito
Mesto
Tempo di Valse
Juliusz Zarębski - Deux morceaux en forme de Mazurka op. 5
Rêverie
Passion
Ignacy Friedman - 5 Walców na 4 ręce op.51
Roman  Palester  - Sonatina  na fortepian  na 4 ręce (1940)
Allegro giusto
Andante con moto e molto espressivo
Allegro vivace

RAVEL PIANO DUO
Płyta "Polski kalejdoskop" z muzyką polską na 4 ręce -  nagroda Fryderyk 2016W grudniu 2017 duet wydał najnowszą płytę z utworami polskich kompozytorów "Kalejdoskop cz.II " nominowana do nagrody "Fryderyk 2018".Jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych. Kształcił się pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w klasie mistrzowskiej duetu Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl w Hochschule für Musik und Theater Rostock, gdzie w 2005 r. uzyskał dyplom studiów koncertowych (Konzertexam) z najwyższym odznaczeniem. Na artystyczny rozwój zespołu miały wpływ ponadto spotkania z tak wybitnymi artystami jak: Jan Ekier, Alexander Tamir, Bracha Eden, Berndt Goetzke, Leonard Hokanson, Tomasz Herbut, Kwartet Camerata.Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska zajmują się ponadto pracą pedagogiczną wykładając na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz na licznych kursach muzycznych. W 2011 roku obie artystki uzyskały stopień doktora sztuk muzycznych.

Organizatorzy:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów,
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Współorganizatorzy:
Bobowa: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia