There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/09 wrzesien/2018.09.28GORLICKA_JESIEN_Bobowa

XII GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

Koncerty

28 września 2018 -

Państwowa Szkoła Muzyczna w Bobowej

Serdecznie zapraszamy 28 września do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bobowej na koncert w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncert będzie zorganizowany  z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. WSTĘP BEZPŁATNY.

wykonawcy:    Ravel Piano Duo

Katarzyna Ewa Sokołowska, Agnieszka Kozło

Program:

Antonin Dvořak  - Legendy na 4 ręce op.59 nr 1,3,10
Maurycy Moszkowski - " Kaleidoskop"
Molto Allegro e con fuoco
Presto
Andante
Allegro moderato e grazioso
Allegro con spirito
Mesto
Tempo di Valse
Juliusz Zarębski - Deux morceaux en forme de Mazurka op. 5
Rêverie
Passion
Ignacy Friedman - 5 Walców na 4 ręce op.51
Roman  Palester  - Sonatina  na fortepian  na 4 ręce (1940)
Allegro giusto
Andante con moto e molto espressivo
Allegro vivace

RAVEL PIANO DUO
Płyta "Polski kalejdoskop" z muzyką polską na 4 ręce -  nagroda Fryderyk 2016W grudniu 2017 duet wydał najnowszą płytę z utworami polskich kompozytorów "Kalejdoskop cz.II " nominowana do nagrody "Fryderyk 2018".Jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych. Kształcił się pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w klasie mistrzowskiej duetu Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl w Hochschule für Musik und Theater Rostock, gdzie w 2005 r. uzyskał dyplom studiów koncertowych (Konzertexam) z najwyższym odznaczeniem. Na artystyczny rozwój zespołu miały wpływ ponadto spotkania z tak wybitnymi artystami jak: Jan Ekier, Alexander Tamir, Bracha Eden, Berndt Goetzke, Leonard Hokanson, Tomasz Herbut, Kwartet Camerata.Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska zajmują się ponadto pracą pedagogiczną wykładając na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz na licznych kursach muzycznych. W 2011 roku obie artystki uzyskały stopień doktora sztuk muzycznych.

Organizatorzy:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów,
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Współorganizatorzy:
Bobowa: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
Biecz: Muzeum Ziemi Bieckiej

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego {gallery}galerie/2018/09 wrzesien/2018.09.28GORLICKA_JESIEN_Bobowa{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024