There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2017/10.27-wyjazd

WYJAZD TERENOWY GRUPY STERUJĄCEJ PROJEKTU SKANSENOVA

Wykłady i spotkania

25 października 2017 - 26 października 2017

Systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu.

Informacje ogólne o projekcie

Projekt Skansenova - systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu realizowany jest przy udziale środków unijnych przyznanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Projekt zakłada zachowanie zabytków architektury drewnianej (w tym sakralnej) poprzez zapewnienie ochrony i opieki konserwatorskiej, zabezpieczenie przed pożarem i klęskami żywiołowymi oraz skoordynowaną promocję. Dodatkowo projekt zakłada przeprowadzenie działań przyczyniających się do technicznego zabezpieczenia obiektów drewnianych poprzez m.in. systemy monitoringu, antywłamaniowego, budowę/naprawę ogrodzeń.

Projekt realizowany jest w formule partnerstwa. Liderem projektu jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu (instytucja kultury województwa), a Partnerami w projekcie są:

Gmina Dobczyce; Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej oraz 5 instytucji kultury województwa małopolskiego tj.: Muzeum Okręgowe w Tarnowie; Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec; Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej; Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów; Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

W efekcie zrealizowania Projektu, odbiorcy uzyskają wyraźną korzyść indywidualną i  społeczną, m. in. w postaci pozytywnych wrażeń, oglądając ponad 100 odnowionych budynków w krajobrazie kulturowym i przyrodniczym w 9 skansenach w Małopolsce. Zwiększy się bezpieczeństwo i komfort zwiedzania. Odwiedzający skorzystają z kilku zmodernizowanych ekspozycji stałych prezentujących zasoby muzealne głównie o charakterze etnograficznym i historycznym. Zintegrowany program kulturowy pod wspólną marką SKANSENOVA może zaspokoić potrzeby i oczekiwania odbiorców, wzbudzić emocje poprzez ponad 600 nowych form aktywności. Będzie to możliwe dzięki wypracowanym propozycjom kulturalnym i edukacyjnym przewidzianym dla szerokiego kręgu uczestników – ogółem dla blisko 260 tys. osób rocznie - zarówno mieszkańców lokalnych, jak i turystów z Małopolski, z kraju i z zagranicy, także dla mniejszości narodowych i etnicznych oraz dla osób niepełnosprawnych. Element wyróżniający propozycję kulturalną na tle innych muzeów w regionie i w kraju jest zintegrowanie oferty pod wspólną marką.

Grupa 9 skansenów tworzy swoisty klaster kulturowy dysponujący terenem o pow. prawie 40 ha ze 180 budynkami, 19 tys. muzealiów ruchomych i niemal 100 osobowym personelem.

{gallery}galerie/2017/10.27-wyjazd{/gallery}

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

26 kwietnia 2024 - 16 czerwca 2024

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł