WACŁAW TUREK "POEZJA DŹWIĘKU" / FOTOGRAFIA

22 marca 2019 - 16 kwietnia 2019

Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki " Dwór Karwacjanów"  na wystawę fotografii Wacława Turka, która będzie prezentowana do 16 kwiatnia 2019 roku.

Wacław Turek - fotograf, muzyk, poeta. Ponad 40 lat pracy w kulturze. W latach 70. fotoreporter tygodnika PODKARPACIE  i   NOWIN RZESZOWSKICH.  W latach 1977 - 1983 współpracownik rzeszowskiego oddziału  Krajowej Agencji Wydawniczej. W 1980 decyzją UW Wydziału Kultury i Sztuki w Krośnie uzyskał uprawnienia instruktora w zakresie fotografii.  Od 2001 roku jest prezesem Fotoklubu przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W tym czasie zorganizował 18  Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych z udziałem fotografów ze Słowacji, Rumunii, Ukrainy i Węgier, kilkadziesiąt wystaw po obu stronach granicy. Współpracuje z Fotoklubami w Bardejowie, Humennem, Koszycach, Stropkowie i Rużomberku na Słowacji, Oradeii w Rumunii oraz w Użgorodzie na Ukrainie.  Jego wystawa Podkarpackie kapliczki  prezentowana była  w Australii, Finlandii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech, Ukrainie. Był autorem m.in. wystaw:  Egipt, Hiszpania, Zapisane spojrzeniem, Anioły cmentarne, Dwie strony ulic, Na styku kultur, Moja pasja, mój świat. Jest członkiem  Fotoklubu RP oraz Związku Literatów Polskich, opublikował  8  zbiorów wierszy. Przez 15 lat był prezesem Klubu Literackiego przy RCKP. Obecnie pełni funkcję v-ce prezesa rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Wydał 8 tomików wierszy.

Za osiągnięcia w dziedzinie kultury uhonorowany został: odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Srebrnym i Złotym Krzyżem  Zasługi, Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna, Nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego, Odznaką Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Posiada tytuł artysty fotografika, Honorowego Członka Związku Słowackich Fotografów,  w 2015 roku otrzymał Złoty Medal Zasłużony Dla Fotografii Polskiej.

Wacław Turek w   listopadzie 2017 roku nagrodzony został  Brązowym  Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA  ARTIS.

LINK DO WYSTAWY https://www.youtube.com/watch?v=dpdVIvtDXuQ&feature=youtu.be

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.