Wacław Bugno MOJE IRKI fotografie niewidzialne / fotografia

05 czerwca 2015 18:00 - 26 czerwca 2015 06:00

Wacław Bugno MOJE IRKI fotografie niewidzialne / fotografia
Wacław Bugno, znany gorlicki artysta fotografik. Zajmuje się fotografią od 1979 roku, również jako instruktor i wykładowca.

Właściciel najstarszego w Gorlicach profesjonalnego studia i laboratorium fotograficznego. Długoletni prezes klubu sztuki przy Małopolskiej Galerii Sztuki BWA w Gorlicach, obecnie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Współzałożyciel min.: Wydawnictwa OBECNI w Warszawie, Polskiego Cechu Fotografów. Juror ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Uczestnik i wykładowca międzynarodowych plenerów i warsztatów fotograficznych.
Prace prezentowane na wystawie wykonane są w technice tzw. IR. Jest to technika fotografii w paśmie podczerwieni, która korzysta ze zjawiska pochłaniania promieniowania podczerwonego przez przedmioty, ze zjawiska odbijania promieni podczerwonych i zjawiska ich emisji. Wszystko zależy od struktury i rodzaju substancji fotografowanych obiektów.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne