<< Cofnij

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.

Uncategorized

28 września 2017 14:00 - 10 października 2017 16:00

Dwór Karwacjanów

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
ZWIĄZEK EUROREGION "TATRY" we współpracy ze Združeniem Euroregion „Tatry” zaprasza do udziału w Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 10 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

Triennale obejmuje konkurs twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, wystawę pokonkursową w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu oraz wydanie katalogu wystawy.

Wystawa pokonkursowa zostanie zaprezentowana w styczniu 2018 r.
Triennale ma na celu prezentację szerokiej publiczności amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa i rzeźby naiwnej i art brut, która pozostaje poza uznanymi kierunkami sztuki, odkrywanie oraz popularyzację nowych i oryginalnych indywidualności twórczych z pogranicza polsko-słowackiego, reprezentujących nurt sztuki naiwnej i art brut, a także propagowanie twórczości patrona triennale, wybitnego nowotarskiego rzeźbiarza Edwarda Sutora. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym konkursie nieprofesjonalnych artystów z kręgu sztuki naiwnej lub art brut, którzy mieszkają lub tworzą na obszarze pogranicza polsko-słowackiego. Zgłoszenia maksymalnie 3 prac jednego artysty, wykonanych w dowolnej technice i prezentujących dowolną tematykę, które wcześniej nie były nagradzane na innych konkursach mogą być nadsyłane indywidualnie lub przez instytucje kultury, galerie, muzea, stowarzyszenia i kolekcjonerów sztuki.

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora realizowane jest w ramach mikroprojektu pt. "Walory kulturowe i przyrodnicze pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

www.euroregion-tatry.pl

Kartę zgłoszeniową i regulamin można odebrać w sekretariacie Muzeum.

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora

Edward Sutor (1917-1984) to nowotarski rzeźbiarz amator i wybitny przedstawiciel sztuki art brut. Ten niezwykły artysta i jego dorobek twórczy stały się dla Związku Euroregion „Tatry” inspiracją do zorganizowania w 2010 roku pierwszego Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora, które zostało wówczas zrealizowane w ramach projektu pt. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego „Od Ladislava Mednyánszkeho do Jana Kantego Pawluśkiewicza”.

Kontynuujemy cykliczną realizację tego przeglądu twórczości artystów amatorów pogranicza polsko-słowackiego reprezentujących nurt sztuki naiwnej i art brut, który pozostaje poza głównymi, uznanymi kierunkami sztuki, na peryferiach oficjalnych konwencji i stylów. Wyrażamy przekonanie, że będzie ona coraz bardziej doceniana i udostępniana szerokiej publiczności, a zorganizowane przez nas triennale ponownie spotka się z zainteresowaniem artystów i znawców przedmiotu.

Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17
niedziela - nieczynne

bilety wstępu: normalny: 2,00 zł;
ulgowy: 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry