TERESA MISZKIN - MALARSTWO

29 maja 2015 18:00 - 01 lipca 2015

Dwór Karwacjanów

TERESA MISZKIN - MALARSTWO
Prof. Teresa Miszkin urodziła się w Gdańsku, w 1947 roku i w gdańskiej PWSSP uzyskała w 1973 r. dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza.
Obecnie prowadzi II Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz miała wiele wystaw indywidualnych. Jej malarstwo było wielokrotnie wyróżniane i nagradzane. Była też stypendystką m.in.: Fundacji Pollock-Krasner /1998,USA/, Adolph and Esther Gottlieb Foundation /2004, USA/

Maluję, mnożę ślady, znaczę tropy. Maluję – tworzę według swojej miary tę swoistą matrycę, którą przykładam do świata, i przy pomocy której chcę mówić o tym świecie, o swoich ideach, lękach i obsesjach – o sobie samej. Uważam, że twórczości nie kończy zwycięski i złudny okrzyk zaślepionego artysty „powiedziałem już wszystko”, kończy ją śmierć, która zamyka doświadczanie świata. Pamiętając o tych camusowskich słowach, jestem gotowa dalej odbywać swoją podróż w czasie, poszukując najbardziej adekwatnych środków do zwizualizowania tego co ukryte, a co pragnie się ujawnić.
Powtórzę za Paulem Celanem – jestem tam,  gdzie moje oko…

Wystawa czynna do 1.07.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00