TADEUSZ BRUD „PORTRETY” / MALARSTWO

21 marca 2018 12:00 - 30 kwietnia 2018 14:00

Skansen w Szymbarku

TADEUSZ BRUD „PORTRETY” / MALARSTWO

Tadeusz Brud urodził się w Przeworsku 4 listopada 1955 roku. Mieszka w Rzeszowie. Tutaj ukończył szkołę zawodową i przez kilkadziesiąt lat pracował w zawodzie odlewnika WSK Rzeszów i Zakładzie Metalurgicznym. Pasję i talent do malarstwa ujawnił dopiero po przejściu na emeryturę, kilka lat temu, choć w rodzinie Brudów talenty artystyczne znane były od dawna. Jego starszy brat Jan ukończył ASP w Krakowie będąc uczniem Jerzego NOWOSIELSKIEGO, a bliskie kuzynostwo także profesionalnie zajmuje się sztuką i działalnością artystyczną. Będąc całe dorosłe życie otoczonym atmosferą tzw. ducha artystycznego, Tadeusz Brud ujawnił także swoje, indywidualne, oryginalne oblicze w malarstwie. Świadectwem tego jest ta wystawa, która pod tytułem PORTRETY skrywa niezwykłe i na swój sposób odkrywczce spojrzenie na jeden z najstarszych motywów artystycznej i jednocześnie użytkowej figury jaką była bez wątpienia postać stracha polnego. Tadeusz Brud nadał mu swoją osobistą, magiczną wręcz interpretacje i co najważniejsze nadał strachowi polnemu najwyższą z możliwych jakość artystyczną, malarską, a przy okazji filozoficzną, etnograficzną i edykacyjną etc. PORTRETY Tadeusza Bruda to tak naprawdę wizerunki człowieka, „Tak się właśnie przechodzi do historii. Strach polny-człowiek na niby. Niby człowiek, a w istocie rzeczy – on sam”. Obrazy Tadeusza Bruda są tego najświetniejszym przykładem, a sam autor tych dzieł wyraża poza wszystkim innym, szczególną wdzięczność Pani dr Magdalenie Cywickiej, która wsparła merytorycznie i koncepcyjnie jego artystyczną wizję.

Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik, kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 15:00

listopad - marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 15:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 3 p.m.
Saturday & Sunday 9 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 3 p.m.

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 3 p.m.
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
normalny - spacerowy / regural - 8,00 zł
ulgowy / reduced - 5,00 zł