"TE DEUM LAUDAMUS ..."

Koncerty

18 października 2015

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku

Artystyczna konfrontacja zespołów chóralnych działających przy parafiach Powiatu Gorlickiego.

IV PRZEGLĄD CHÓRÓW PARAFIALNYCH „TE DEUM LAUDAMUS…”

W programie:
CHÓR PARAFIALNY BAZYLIKI MNIEJSZEJ pw. NNMP w Gorlicach
CHÓR PARAFIALNY MAŁOPOLANIE z parafii pw. MB Szkaplerznej w Moszczenicy
CHÓR PARAFIALNY CANTABILE z parafii pw. św. Marcina Biskupa z Łużnej
CHÓR PARAFIALNY z parafii pw. MB Szkaplerznej w Szymbarku
CHÓR CANTATE DOMINO z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

Przegląd uatrakcyjni występ męskiego chóru KAMENAR /Ukraina
(realizacja w ramach współpracy kulturalnej Województwa Małopolskiego z Obwodem Lwowskim).

Męski chóru KAMENAR z miejscowości Stryj w Obwodzie Lwowskim na Ukrainie działający pod batutą maestro Stefana Celucha powstał w roku 2000. Przez lata pracy chór wypracował swój własny, indywidualny, muzyczny styl, który charakteryzuje wysoka, mistrzowska jakość wykonania utworów, oryginalna barwa głosów, indywidualna interpretacja każdego dzieła muzycznego. Zespół wielokrotnie nagradzany na ukraińskich konkursach, festiwalach i przeglądach m.in. we Lwowie, Równem, Samborze, Iwano-Frankowsku, Drohobyczu. Chór wielokrotnie koncertował w Polsce, Austrii, Czechach, Słowacji i innych krajach. W repertuarze chóru usłyszeć utwory zagranicznych klasyków, pieśni sakralne, kompozycje współczesnych autorów i aranżacje pieśni patriotycznych.

Organizator:
oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku