"SYRIA – KOEGZYSTENCJA KULTUR" – ROBERT KUSEK

Wykłady i spotkania

20 czerwca 2014 19:00

"SYRIA – KOEGZYSTENCJA KULTUR" – ROBERT KUSEK
Robert Kusek ur. w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kształtowaniem przestrzeni oraz kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego.
Liczne podróże obejmujące Europę Południową, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu odmiennych kultur. Plonem jednej z takich wypraw jest prezentacja dotycząca kultury Syrii ze szczególnym uwzględnieniem architektury i wzornictwa artystycznego tego kraju.

SYRIA – KOEGZYSTENCJA KULTUR” to prelekcja połączona z prezentacją slajdów na temat współistnienia i przenikania się kultur na terenach dzisiejszej Syrii w okresach panowania rzymskiego, islamu i chrześcijaństwa.

Wybuch krwawej wojny domowe i aktualne wydarzenia w Syrii stanowią poważne zagrożenie dla koegzystencji religijnej i kulturowej oraz dla wspaniałych zabytków, które utrwalił w obiektywie Robert Kusek. Niektóre z prezentowanych obiektów zostały znacznie uszkodzona w trakcie walk. Większość z nich znajduje się na Liście Dziedzictwa Zagrożonego ONZ do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury – UNESCO.

Czy zabytkom tym uda się przetrwać w trudnym czasie konfliktu?

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny