PANORAMA KULTUR

29 lipca 2018 15:00 - 21:00

Skansen w Szymbarku

PANORAMA KULTUR
Serdecznie zapraszamy 29 lipca na PANANORAMĘ KULTUR do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Start o godz. 15.00. Wstęp wolny. 29 lipca 2018 roku, po raz piętnasty Skansen w Szymbarku gościł Panoramę Kultur.

Tegoroczna PANORAMA KULTUR dofinansowana została ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „ Kultura –Interwencje 2018”

Jak co roku scena pełna była muzyków reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wystąpiła słowacka kapela folkowa Zamiskovci, Paweł Gołecki z zespołem oraz na zakończenie wieczoru Lachersi.

Podczas imprezy nastąpiło wręczenie nagród w konkursie „ NIEPODLEGŁA oczami młodego Polaka”. Nagrody w konkursie plastycznym wręczyłFranciszek Rzeszutek-Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice.

Ponadto imprezie towarzyszyły wystawy fotograficzne, plastyczne , historyczne oraz rękodzieła. Najmłodsi uczestnicy Panoramy mogli spróbować swoich sił w zakątku artystycznym i obozie rycerskim lub poszaleć w parku rozrywki. Nie zawiodły również panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowując degustację potraw regionalnych. Poza tym można było zwiedzić skansen oraz posłuchać historii w sztabie Augusta von Mackensena.

Skansen w Szymbarku ani na chwilę nie pustoszał a zabawa była udana.

Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota, niedziela 9:00 - 18:00