There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/11.15-bartne

ODWIECZNY TAN NATURY - spektakl słowno-muzyczny

Koncerty

15 listopada 2015

Cerkiew w Bartnem

Wykonawcy: Prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka
klawesynistka, dyrektor artystyczny

Absolwentka krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii w klasie prof. Jos van Imerseela. Od 1973 jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora w Katedrze Klawesynu i Instrumentów Dawnych. W 1974 r. wyróżniona na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a w 1977 r. na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną, jak i współczesną w wielu europejskich krajach, a także w Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie. Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych.
Jest założycielką zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku – „Trio Gandava (Belgia) oraz Kwartetu Św. Stanisława ( Kraków). Wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie z zakresu gry na klawesynie, realizacji basso continuo i retoryki w muzyce baroku, w Polsce i Francji. Od 1996 r. jest dyrektorem artystycznym dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), a od 2001 r. jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie” oraz pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów. Zorganizowała w Polsce i za granicą ok. 1000 koncertów w tym również spektakle operowe.

Dr. Hab. Monika Rasiewicz
recytacja

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST .Pedagog Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu, aktorka Teatru Polskiego pod dyr. Jerzego Grzegorzewskiego, a następnie krakowskiego Teatru Starego. Artystka tworzy w nurcie teatru poetyckiego; będąc wieloletnim kierownikiem krakowskiej Piwnicy św. Norberta. Stworzyła różnorodne spektakle słowno – muzyczne, jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat i od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W Akademii Muzycznej wyreżyserowała wiele oper m.in. „Wesele Figara” Mozarta - spektakl grany w Barbakanie w ramach Festiwalu Letniego – Kraków 2008.

Program Koncertu:

1. Astor Piazzolla - Milonga del Angel
Adios Nonino

2. Jan Kochanowski - Pieśń-recytacja
3. Proza Mirona Białoszewskiego-recytacja

4. Astor Piazzolla - La muerte del Angel
Preparense

5. Pieśń Jana Kochanowskiego
6. Astor Piazzolla - La Misma Pen
Pigmalion
S'il vous plait
Chau Paris