Obchody Święta Policji

Uroczystości

22 lipca 2015

Obchody Święta Policji
22 lipca w szymbarskim Kasztelu miała miejsce uroczysta zbiórka związana z obchodami 96 Powiatowego Święta Policji.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach wręczyli policjantom, nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych odznaki "Zasłużony Policjant". Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, Minister Spraw Wewnętrznych przyznał panu Stanisławowi Ciubie – Dyrektorowi Stadniny Koni Huculskich w Gładyszowie Odznakę „Za zasługi dla Policji”. Ponadto 51 policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.
Jacek Pabisiak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zwrócił się do policjantów oraz licznie przybyłych gości. Podkreślił, że powiat gorlicki jest miejscem bardzo bezpiecznym, w czym swój udział ma także dobrze pracująca policja.
W imieniu Rady i Zarządu Powiatu Gorlickiego wyrazy uznania dla Komendanta Powiatowego Policji oraz wszystkich policjantów za służbę przekazał starosta Karol Górski. Przekazał on także podziękowania za udział  w organizacji imprez profilaktycznych, kulturalnych i promocyjnych. Gratulował odznaczeń i awansów .
Życzenia i podziękowania składał również insp. Michał Gawlik, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, który cytował słowa Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Mariusza Dąbka „Obyście zawsze wracali ze służby i mieli do czego wracać”. Złożył również życzenia wszystkim mieszkańcom powiatu gorlickiego.

W uroczystości uczestniczył insp. Jacek Fabisiak - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Karol Górski - Starosta Gorlicki, Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, insp. Michał Gawlik - Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, Ryszard Guzik - Wójt Gminy Gorlice i Zdzisław Kowalski - Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji w Gorlicach. Dowódcą uroczystości był mł. insp. Mirosław Kawa - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.
W spotkaniu uczestniczyła także kadra kierownicza KPP w Gorlicach oraz odznaczani i awansowani funkcjonariusze.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł