NOWE ŻYCIE DREWNA - WERNISAŻ

10 grudnia 2016 16:00

WDK iT w Klimkówce

NOWE ŻYCIE DREWNA - WERNISAŻ

Otwarcie wystawy podsumowującej projekt "Nowe życie drewna"

Relacja fotograficzna z wystawy w Wiejskim Domu Kultury w Klimkówce zorganizowanej w ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na wystawie prezentowane były prace snycerskie: Anny Cekliniak, Tomasza Doszny, Idali Ferenc, Macieja Magnuszewskiego, Sebastiana Kaczmarczyka, Pawła Pachli, Barbary Zasowskiej - uczestników rocznych warsztatów prowadzonych przez Bogdana Kareła - snycerza z Gorlic.

Głównym celem realizowanego projektu był przekaz praktycznych umiejętności i wiedzy w dziedzinie tradycyjnego rzemiosła artystycznego – snycerstwa, nawiązującego do ludowej snycerki oraz sztuki kościoła obrządku wschodniego na terenie Łemkowszczyzny.

Organizatorem projektu było: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oddział Zagroda Maziarska w Łosiu; współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Ropie - filia Wiejski Dom Kultury i Turystyki w Klimkówce.