KWARTET CORDES CLASSIQUES

11 lipca 2015 19:00

KWARTET CORDES CLASSIQUES
Koncert w ramach festiwalu Emanacje

Kwartet smyczkowy Cordes Classiques tworzą krakowscy muzycy - kameraliści: Piotr Marciak, Marcin Kmiecik, Ryszard Sneka, Tomasz Wyroba, na co dzień związani z orkiestrą Sinfonietta Cracovia, z którą od kilkunastu lat koncertują na estradach świata.

Ta kameralna orkiestra wyróżnia się w ocenie zarówno melomanów jak i krytyków żywiołowością, finezją brzmienia jak również niezwykłą ekspresyjnością wykonywanego repertuaru, od baroku do muzyki współczesnej. W repertuarze tym szczególną rolę zajmują dzieła przeznaczone dla orkiestr smyczkowych bądź zespołów kameralnych – m.in. III Koncert Brandenburski J. S. Bacha, Souvenir de Florence oraz Serenada P. Czajkowskiego, Verklärte Nacht A. Schönberga, Symfonia kameralna ( VIII Kwartet smyczkowy) D. Szostakowicza, Muzyka żałobna W. Lutosławskiego, Sinfonietta K. Pendereckiego.
       Wielkim zaszczytem i sposobnością do artystycznego rozwoju dla muzyków kwartetu była możliwość pracy Sinfonietty Cracovii z solistami tej miary co B. Pergamenschikow, M. Maisky, M. Vengerov, B. Douglas, R. Buchbinder, P. Wispelwey , T. Zimmermann, K. Danczowska jak też z dyrygentami K. Pendereckim, A. Witem, J. Maksymiukiem, Ch. Eschenbachem, L. Maazelem, V. Gergievem czy J. Axelrodem. Występując w znamienitych salach koncertowych m.in. Alice Tully Hall w nowojorskim Lincoln Center , Suntory Hall w Tokio, Konserwatoriach w Petersburgu i Moskwie, Filharmonii w Berlinie, Alte Oper we Frankfurcie, jak i na wielu festiwalach m.in. Schleswig Holstein Music Festival, Festival International de Colmar, Festiwal Białe Noce w Petersburgu, Murten Classics w Szwajcarii czy na krakowskim festiwalu Sacrum - Profanum, Sinfonietta Cracovia otrzymywała znakomite recenzje podkreślające spójność brzmienia i ekspresyjność wykonań.
Kwartet Cordes Classiques współpracuje z krakowską artystką Mariolą Cieniawą wykonując arcydzieła muzyki kameralnej, jak również kameralne aranżacje koncertów fortepianowych.
       Wspólnie z krakowskim artystą malarzem Mariuszem Dudkiem, w ramach Autorskiej Galerii  kwartet bierze udział  w projektach muzyczno-malarskich.  Do tej pory powstały: „Ostatnie pożegnanie – przebaczenie – dodekafoniczny fortepian” (wokół muzyki A. Schoenberga) „Nuta przeciw nucie - w poszukiwaniu kontrapunktu w malarstwie  Szostakowicz – Beethoven - Bach” oraz „Basso continuo poszukiwań – nuta przeciw nucie w malarstwie – Schnittke – Szostakowicz – Bach”.
       Kwartet  Cordes Classiques z powodzeniem występuje na wielu koncertach cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności m.in.: w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach cyklu Koncertów Uniwersyteckich Filharmonii Krakowskiej, w Centrum Kultury Żydowskiej m.in. podczas Dni Muzyki F. Mendelssohna, Bazylice Karmelitów m.in. podczas Nocy Cracovia Sacra, podczas II Chopinowskich Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej w Jarosławiu, w Sali Kameralnej Opery Krakowskiej w ramach cyklu Spotkanie z Artystą, podczas Festiwalu Muzycznego Barbakan, jak również w Teatrze Łaźnia Nowa - koncert Fundacji GAP, czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł