KWARTET CAMERATA - KONCERT

Dwór Karwacjanów

KWARTET CAMERATA - KONCERT
Koncert Inauguracyjny Mistrzowskich Kursów Muzycznych

KWARTET CAMERATA w składzie:
Włodzimierz Promiński / skrzypce
Andrzej Kordykiewicz / II skrzypce
Piotr Reichert / altówka
Roman Hoffmann / wiolonczela

W programie:
Krzysztof Penderecki — III Kwartet smyczkowy „Kartki z niezapisanego dziennika”
Arnold Schönberg — Kwartet smyczkowy D–dur

KWARTET CAMERATA jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych. W czasie 30 lat swojej działalności Kwartet występował w wielu renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 - I nagroda), Portsmouth (1998 - specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu Beli Bartoka). Kwartet Camerata nagrał 25 płyt. Jedna z nich, z muzyką F. Schuberta została uznana przez miesięcznik płytowy Studio za płytę roku 1995. W 1999 roku zdobył nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk" za płytę Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego. Również inne płyty były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Kwartet dokonał także archiwalnych nagrań radiowych w Warszawie, Kolonii i Frankfurcie nad Menem. Członkowie Kwartetu zajmują się pracą pedagogiczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w warszawskich szkołach muzycznych. Od 1992 prowadzą roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach, gdzie w dowód uznania otrzymali symboliczne klucze do bram miasta (2003) oraz nagrodę Starosty Gorlickiego "Mosty Starosty" (2005). W 2004 roku zostali wyróżnieni przez Ministra Kultury odznaczeniem "Zasłużony działacz kultury", a 2009 – brązowymi medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00

Bilety wstępu: