KRZYSZTOF KIWERSKI / MALARSTWO i GRAFIKA

05 września 2014 05:00 - 01 października 2014 17:00

Dwór Karwacjanów

KRZYSZTOF KIWERSKI / MALARSTWO i GRAFIKA

finsaż wystawy 19 września 2014 r. (piątek)

Krzysztof Kiwerski
wybitny europejski malarz, grafik i twórca filmów animowanych, urodzony w 1948 r. w Poznaniu. W 1973 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z malarstwa. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i motion graphics, zrealizował 38 filmów animowanych, w tym 4 pełnometrażowe (m.in. "The Rolling Stones", "Świadek 1919-2004", "Opcja zero, Level", "Przejście Żydów przez Morze Czerwone). Brał udział w ponad 100 wystawach min. w Polsce Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Danii, Szwecji, Japonii, Austrii. Zrealizował 50 indywidualnych wystaw malarstwa. Brał udział w licznych festiwalach filmowych m.in. Poznań, Kraków, Huesca, Tours, Cannes, Annecy, New York. Za filmy otrzymał ok. 30 nagród i wyróżnień.

Za twórczość malarską otrzymał m.in. II nagrodę na VII Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego w Szczecinie, „ Srebrny i Brązowy Medal” na ogólnopolskich wystawach „Bielska Jesień”, ”Grand Prix” na ogólnopolskiej wystawie „Spotkania Krakowskie”, Medal St. Wyspiańskiego na Salonie Malarstwa, nagrodę regulaminową na V Biennale Grafiki Sapporo, „Grand Prix” na międzynarodowym Triennale Sztuki „Sacrum”, Grand Prix na wystawie 100-lecia ZPAP. Odznaczony Srebrnym Medalem „Gloria Artis”.

Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowe w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Muzeum Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Wydziału Kultury i Sztuki urzędu Miasta Krakowa, Galerii BWA Kraków, Białystok oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa prezentowana w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach w dniach 5.09 1.10.2014

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00

Bilety wstępu: